SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu.. G.Saray'daki inanılmaz futboluyla sarı-kırmızılı camianın en önemli isimleri arasına girdikten sonra Inter'e transfer olan ve Newcastle aktarmalı F.Bahçe'ye dönen milli futbolcumuz. 2008'de o F.Bahçe'ye döndüğünde Türkiye ayağa kalkmış, kimse duyduğuna inanamamıştı.

Yaklaşık 4 senelik bir tecrübenin ardından teknik direktör Aykut Kocaman'la yaşadığı sorunlar yüzünden sözleşmesi yenilenmeyen 32 yaşındaki oyuncu, sezon başında çok sevdiği F.Bahçe'den ayrılmaya karar vermiş, İspanyol ekibi Atletico Madrid'in yolunu tutmuştu.

‘BENİ TANIYAN BİLİR’

Ve F.Bahçe, onsuz Avrupa Ligi C Grubu'nda lider olmayı başardı, Atletico Madrid ise grubunda 2. sırada kaldı ve bir anda sarı-lacivertlilerin muhtemel rakipleri arasına girdi.Arda Turan'la birlikte Madrid'de forma giyen Emre Belözoğlu ise bu duruma gayet profesyonelce bakıyor.

Yakın çevresine F.Bahçe'nin kendilerine çıkma ihtimalini değerlendiren Emre , “G.Saray'da forma giyerken çocukluktan beri tuttuğum takıma karşı çok forma giydim. Şimdi kaderin cilvesiyle tekrar karşı karşıyayım. F.Bahçe çıksın istemem ama eğer çıkarsa, yine elimden geleni yaparım. Beni tanıyan herkes giydiğim forma için ne kadar savaşacağımı iyi bilir. F.Bahçe önünde de bundan farklı bir Emre olmaz” ifadelerini kullandı.