SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde zafere uzanan Chelsea, bu şampiyonluğu NBA'de görmeye alışkın olduğumuz bir yöntemle ölümsüzleştirdi. İngiliz ekip ile şampiyonluk yaşadıktan sonra Çin'in Shanghai Shenhua takımına transfer olan Didier Drogba, eski takım arkadaşlarına 800 bin sterlin değerinde birer şampiyonluk yüzüğü yaptırıp hediye etti.

Drogba'nın takım arkadaşları için özel tasarlattığı, pırlanta ve safir taşlarla süslenmiş altın yüzüklerde oyuncuların ismi ve forma numaraları da yer alıyor.

Eski takım arkadaşları ile gurur duyduğunu ve bu zaferi her daim hatırlamaları için onlara bir şey vermek istediğini söyleyen Drogba’ya, kaptan John Terry’den, “Sen benim kahramanımsın ve bu takımda herkes seni çok seviyor” şeklinde karşılık geldi.

Fildişi Sahilli'nin arkadaşlarına hediyelerini vermek için düzenlediği partiye Fernando Torres ve takımın eski teknik direktörü Roberto Di Matteo'nun katılmaması dikkat çekti.

Öte yandan Çin’de sezonun kapanması ile serbest kalan Drogba'nın Londra'ya geri döndüğü, Afrika Kupası’na kadar Chelsea tesislerinde çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

İşte o yüzük:

 

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:14:52,