SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Oyuna çok iyi başladık. Planladığımız şeyi uyguladık. Eskişehirspor risk almayı, savunmayı öne çıkarmayı seviyor. Biz de kontraataklardan pozisyon bulalım dedik. İlk yarı 4 net pozisyon bulduk. İstediğimiz gibi bir oyun oldu. Sadece 1 pozisyon verdik. Oyunun ikinci yarısında farkı 2’ye çıkardık. Ancak, son 10 dakikada 2 pozisyon verdik ve 2 gol yedik.” dedi.

Skorun dengeye gelmesinde orta saha oyuncularının tecrübesiz olduğunu vurgulayan ve bundan yakınan Aybaba; “Veli, Necip, Oğuzhan hepsi genç oyuncular ve ileride top tutamadılar, forse edemediler. İleriye oynamaya çalıştılar. 2-0’dan sonra bunun sıkıntısını yaşadık. Ancak, ben oyuncularımın mücadelesinden memnunum. İyi koştular, iyi oynadılar.” diyerek oyuncularına moral verdi.

Manuel Fernandes sakat olmasaydı oyunu tutma sıkıntılarını daha az yaşayacaklarını belirten tecrübeli teknik direktör; “Fernandes, daha tecrübeli bir oyuncu, oyuna etkisi olurdu elbette.” dedi.

Top tutmayla, skoru korumayla ilgili sorunumuz var. Bazı oyuncularımızda bireysel eksiklikler var. İyi oynuyoruz, oyuncularımın performansından ve isteklerinden memnunum.” diyerek sözlerini tamamladı.