SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski kaptanı Ayhan Akman, “Şampiyonlar Ligi 2. Turu’nda Barcelona çıkmasın, diğer rakipler sorun değil. Hiçbiri Galatasaray’dan üstün değil” dedi.

BARÇA APAYRI BİR TAKIM GİBİ GÖZÜKÜYOR

Akman, “Barcelona apayrı bir takım gibi gözüküyor. Barcelona olmadıktan sonra bence diğer takımların bizden fazlası yok. Onlardan eksiğimiz kesinlikle yok. Bu seviyeye gelmiş takımlar zaten üst düzey takımlardır. Bu nedenle hangi takım çıkarsa çıksan önemli değil. Sizin performansınız sizin geleceğinizi etkiler. Barcelona olmasın, diğer rakipler sorun değil” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN BİR İKİ TAKVİYE YAPILABİLİR

Ayhan, “Messi’nin Türk futbolundan bahsedilince, Galatasaray’ı örnek göstermesi çok önemli. Galatasaray zaten bunu gösterdi. Türk futbolunun Avrupa’ya açılan penceresi. Bunu Şampiyonlar Ligi’nde bir kez daha gösterdi. Gruptan çıkmak gerekiyordu. Arkadaşlarımız bunu da gösterdi. Bundan sonra maç maç bakmak gerekir. Fakat ben bundan sonraki turlarda takımımızın çok daha iyi futbol oynayacağını düşünüyorum. Bence kadro olarak çok eksiğimiz yok. Ama Şampiyonlar Ligi’nde daha üst seviyelere gelmemiz için 1 ya da 2 takviye olabilir. Belki devre arasında bir iki oyuncu takviyesi yapılabilir” ifadelerini kullandı.