SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Cumartesi akşamı ağırlayacakları Galatasaray’ı Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısından dolayı tebrik ederken, “Galatasaray çok iyi bir takım, baştan sona mükemmel mücadele etmemiz gerekir” dedi.

KAZANMAK AMACINDAYIZ 

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Çalımbay, “Galatasaray’ı tebrik ediyorum. Türk futboluna adına büyük bir başarı gösterdiler. Başarılarının devemanı temmeni ediyorum; ama biz kendi seyirciliz önünde galibiyet istiyoruz. 3 tane maçımız çok önemli. En önemlisi de Galatasaray maçı” ifadelerini kullandı.

GALATASARAY’DA OYNAYAN DA BİR OYNAMAYAN DA, HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ 

Deneyimli teknik adam, “Galatasaray çok güçlü, kadrosu geniş bir takım. Oynayanla oynamayan arasındaki farkın çok yüksek olmadığı bir takım. Belki Braga maçında oynamayanların bazıları oynayacak. Braga’da kampa devam etmeleri, bence çok doğru bir karar. Bizle yapacakları maça verdikleri değeri gösteriyor. Sivas her zaman zorlu bir deplasmandır. Biz maçın başından sonuna kadar mükemmel şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Biz galibiyet için oynayacağız. Galatasaray Avrupa’da başka, ligde başka oynuyorlar. Karabük’e yenildiler, 3 gün sonra Manchester’ı yendiler. Galatasaray’a bakıp şu maçta şöyle oynuyorlar. Bu maçta böyle oynuyorlar demek yanlış olur. Galatasaray takımının oynamasına izin verdiğiniz taktirde çok tehlikeli bir takım Galatasaray, bu nedenle her türlü tedbiri alacağız” şeklinde konuştu.

ENERAMO’NUN DURUMU BELİRSİZ 

Çalımbay, “Eneramo’nun bir sakatlığı var. Maçtan önce oynayıp oynamayacağı bugün belli olacak. Milan Cerny ve kaleci Korcan sakat. Bunlar dışında eksiğimiz yok” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE İSTERSE DEĞERLENDİRİRİZ

Rıza Çalımbay, Fenerbahçe’nin alternatif golcü arayışları çerçevesinde listede yer alan Nijeryalı Micheal Eneramo için ise “Eneramo için Fenerbahçe’den bize gelen bir teklif yok. Geldiğinde hem Türk futbolunun hem de kulübümüzün geleceği açısından bakıp, değerlendiririz. Gereken neyse yaparız. Ama şu anda bir gelişme yok” dedi.