SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emek olmadan yemek olmaz

7 Aralık 2012

Hani, “Emek olmadan yemek olmaz” derler ya. Dün gecenin en güzel özeti buydu sanırım. Marsilya'dan 3 puanla dönen Fenerbahçe'nin Mönchengladbach karşısına yedek ağırlıklı kadro ile çıkmasına saygı duyuyorum. Gruptan çıkmayı garantileyen Aykut Kocaman'ın dinlenmiş isimleri kullanması çok doğaldı. Ancak neresinden bakarsanız bakın bir uluslararası maçtı ve elde edilecek galibiyet ülkemiz adına önemli bir prestij kaynağı olacaktı. Ortaya bir hedef koymazsanız, hiçbir zaman amaca ulaşamazsınız. Öncelikle yedek futbolculara bir şeyler söylemek gerek. Dün gece sizler için önemli bir fırsat değil miydi? Bir Avrupa maçında kendinizi göstermeniz için altın tepsi ile şans sunulmuştu. Ne yazık ki hiçbiriniz bu fırsatı dün gece kullanamadınız. Teknik direktör Aykut Kocaman'a bir alkış bir de sitemim olacak. İlk olarak M'gladbach ve Marsilya'nın üzerinde gruptan lider olarak takımı çıkardığı için alkışlıyorum. Sitemim ise kadro seçimiydi. Yukarıda da söylediğim gibi yedek ağırlıklı kadro seçimine saygı duyu-yorum. Ancak Cristian ile Kuyt'ı madem kullanacaktın, ilk onbirde sahaya sürmeliydin.

Gelelim Milos Krasic'e… Neredeyse sezonun ilk yarısı bitiyor. Takımın bonservisi en pahalı oyuncularından birisi olan Sırp yıldızı sahada mumla arıyorsunuz. Prestij amaçlı maça bilet alarak gelen taraftarların en büyük merakı Krasic'in ortaya koyacağı performanstı. Ancak Krasic hayal kırıklığına devam ediyor.

Grubundan lider olarak çıkan bir takımı fazla eleştirmenin anlamı yok. Eğer bir yerlere gelmek istiyorsak, her maça aynı disip-lin ve arzu içinde çıkmalıyız. Yedekler sınıfta kaldı ama gerçek F.Bahçe'nin bu olmadığını herkes biliyor.

Bundan sonraki turda zorlu rakipler Fenerbahçe'yi bekliyor. 13 puan toplayan takımın büyük işler yapması hiç de zor değil. Bazen kaybederken kazanırsın. Eğer sarı-lacivertliler dünkü maçtan gerekli dersi çıkarırsa, Avrupa yolu açık.

Son sözüm sarı-lacivert tribünlere… Fenerbahçe'yi hiç bu kadar yalnız görmemiştim. Tarihi rekor beklediğiniz bir maçta takımınıza koşmuyorsanız, elde edilen mağlubiyet için kimseyi suçlamaya hakkınız yok. Sizler en kötü gününde Kadıköy'e koştunuz. Sizler bu takımın en büyük gücü olduğunu her platformda gösterdiniz. Umarım dün geceden sonra Fenerbahçe'ye yeniden koşacaksınız. Koşmalısınız da. Çünkü emek olmadan yemek olmaz!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek