SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Sanica Boru Elazığspor’un teknik direktörü Yılmaz Vural, “Artık sistemi oturmuş, ciddi bir takım olduk” dedi.

Elazığspor’un bu sezon deplasmanda çıktığı 7 maçta 8 puan kazandığını kaydeden Vural, dış sahada Fenerbahçe ile aynı puanı topladıklarına dikkati çekerek, “Deplasmanda 8 puan alan fazla takım yok. Yani deplasmanda çok başarılı sonuçlar aldık” diye konuştu.

Takımının çıkış içinde olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Artık sistemi oturmuş, ciddi bir takım olduk. Bu ligde zor maç kaybedecek ve maç kazanması mümkün bir hale geldik” dedi.

İlk yarının son 3 maçını kazanarak 21 puana ulaşmayı hedeflediklerini belirten Vural, “Eğer biz bu son 3 maçımızı da düşündüğümüz tarzda bitirebilirsek Sanica Boru Elazığspor olarak sanırım, hakikaten çok başarılı bir ilk devreyi geride bırakmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Elazığspor’un bu sezonki kadrosunu “kardeşim” diye hitap ettiği Bülent Uygun’un kurduğunu hatırlatan Vural, başarılı olmayı hem kendisi için hem de takımı devraldığı Uygun için istediğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu oyuncuları o aldı ve biz bu oyuncularla çalışıyoruz. Demek ki seçimde çok yanlış şeyler yapmamış. Her antrenörün kendine göre bir uygulaması, meslek anlayışı vardır. Belki farklılıklar bu anlayışlardan kaynaklanabilir. Onun dışında ben Bülent’in buradan başarısız gittiğini düşünmüyorum. Belki puan olarak tamam ama yeni bir takım kurmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum.”dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:23:12,