SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe grubu lider tamamlamanın verdiği psikoloji ile maça rahat çıktı. Aykut Kocaman her zaman oynattığı isimlerle maça başlamadı. Fakat oynamayan oyuncular da bu formanın ağırlığı ve değerini bilmeli. Bu maçlarda şans bulan oyuncular, bana göre kendi kaderlerini kendileri çiziyor. Çünkü bu şans her zaman gelmez. Ancak maalesef 11 kişi içinde bu şansı değerlendirdi diyebileceğim oyuncu yoktu.

Stoch’un son maçlara oranla daha istekli olduğunu vurgulamalıyım. Ancak Slovak yıldızın 11 için bu formu yeterli değil ve oyundan çıkınca yaptığı davranışlar kabul edilebilir değil. Bunun cezasını teknik heyet verecektir, çünkü benzer tepkiler daha önce de olmuştu. Bienvenu ise bildiğiniz gibi, varlığı ile yokluğu bir. F.Bahçe'ye hiçbir şey veremezken bir de penaltı yaptırdı. Krasic ise iyi futbolcu ancak geldiği günden beri hazır olamadı. İnşallah 2. yarı başından itibaren onu da eskisi gibi görürüz. Recep ise zayıf ve fizik gücü yetersiz gözüktü. Ayrıca fazla risk almadı, çekingendi. Formayı kapmak için kendini daha fazla göstermeli.

Defans hattındaki hataların ise temelinde maç eksiği var. Defansın sağ ve solundaki isimlerin maç eksiği dikkat çekti. Egemen ve Serdar'ın daha önce çok birlikte oynamaması ise defansta inanılmaz zaaflar ortaya çıkardı. Mehmet ve Selçuk da takımın oynayan oyuncuları olmasına rağmen çok ön plana çıkmadı. Ancak sonradan oyuna giren Cristian, Kuyt ve Caner takımın neden değişmezi olduklarını gösterdiler. Onlarla beraber Fenerbahçe hareketlendi ve topa sahip olmaya başladı. Bu oyuncular maçı ciddiye alması ise takdire şayandı, ancak bu maçın çevirmesine yeterli olmadı.

Fenerbahçe artık lige ve kupaya odaklanacaktır. 3 lig ve 1 kupa maçını telafisiz geçeceklerine inanıyorum. Avrupa'da da yolun açık olduğu kanaatindeyim. Sonuç olarak yedek oyuncuların sınıfta kaldıklarını düşünüyorum. Hiçbiri unutmamalı ki: Fenerbahçe forması ağırdır, bu formayı kaybettikten sonra anlarsınız!