SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes yumuşak cümlelerle anlatmaya çalışacaktır. Ben daha anlaşılır bir dille yazayım. Fatih Terim sahaya çıkarken verdiği maçı ikinci yarıda aldı. G.Saray Şampiyonlar Ligi'ndeki kader karşılaşmasına kendisini Manchester'dan gelecek ‘güzel' habere teslim etmiş çıktı. O kadar emindiler ki Cluj'un orada kaybedeceğine… Ama futbol bu! Çok bilinmeyenli bir oyun. Onun için çıkıp kendin keseceksin kurdeleni!

İngiliz sicimine güvenilmez. Sen güçlüysen, oynayabiliyorsan, istiyorsan alacaksın. Sahada paniklesen de, en güvendiğin dağlara karlar yağsa da, kalecin sağ ayağıyla topa vuramasa da, üzerinde sarı-kırmızılı forma varsa, üzerinde de G.Saray amblemi duruyorsa OY-NA-YA-CAK-SIN! Aynen ikinci yarıda olduğu gibi..

Terim takımla çok oynuyor. Emre'yi çok seviyor, Hamit'e sabrediyor, Burak-Elmander ikilisi hiç elbisenin içinde şık durmu-yorken onlardan da vazgeçmiyor. Deniyor. Sonra bakıyor olmuyor, sil baştan… Kendisinin yıpranan sinirleri, yerinde hop oturup hop kalkan milyonlar, kasaya girip çıkan milyon eurolar… En nihayetinde kazanıyor ama değer mi kayıp dakikalara, kalp krizi geçiren insanlara? Fatih Terim çok seviyor adrenalini… Ne yapalım onu sevenler de, G.Saray'a gönül verenler de alışsınlar bu duruma.

Geçen sezon basketbol maçlarında “Son topa kadar” diye güzel bir slogan vardı. Ama futbol bu.. O kadar heyecanı ne kadar kaldırır bu spor bilmiyorum.. Maçın iyileri ve kötüleri var. İyilerden başlayalım. İkinci yarıda Selçuk: Takımının organizasyonunu kurdu. Arkadaşlarını hücuma yöneltti. Topları iyi dağıttı. Amrabat: Üzerinde çok soru işareti var. Ama oynadığında çok etkili bir silah. İstanbul'daki Cluj maçından sonra dün de nefis bir orta yaptı. Oyunun kaderini değiştirdi. Aydın Yılmaz: Doğru yerde doğru vurdu topa. Bu kez kalecinin göbeğini nişanlamaması inanılır gibi değil! Konya'dan sonra ilk kez işe yarayan bir gol attı. Burak Yılmaz: Artık herkes sussun. Onu tartışmayı bıraksın. Şapkasını çıkartıp Kral'ı alkışlasın. Semih Kaya: Kaya gibiydi. Mükemmel oynadı. Hiç hata yapmadı.

Hamit , Emre, Melo. Lütfen dünkü maçı bir kez daha seyretsinler. Kendilerini beğenirlerse sezon sonuna kadar Terim onlara ilk 11 garantisi versin!

Ve nihayet… Terim Şampiyonlar Ligi'nde tur atladı. Hem de handikaplı başladığı bir grupta. Futbolcuları beklediği performansları veremezken. Kendisi takım üzerinde binbir deney yaparken. Ama o bir İmparator! Boşuna bir insana İmparator lakabı takılmıyor. Tebrikler G.Saray, tebrikler Fatih Terim, tebrikler Burak Yılmaz!