SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İSMEK ile SESRIC arasında yürütülen “Eğitimcilerin Eğitimi” başlıklı program kapsamında Senegal’den gelen 8 kişilik eğitimci grup, İSMEK’te filografi ve ebru branşlarında eğitim aldılar.

Yetişkinlere yönelik verdiği mesleki eğitimlerle Türkiye ve yurtdışında örnek alınan İSMEK, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) ile yürüttüğü “Eğitimcilerin Eğitimi” isimli işbirliği kapsamında 8 kişilik Senegalli eğitimci gruba ebru ve filografi eğitimi verdi. İSMEK eğitimlerine katılan grup aynı zamanda, Senegalli olan ve başarılı futboluyla göz dolduran, Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow ile buluşma imkânı da yakaladı.

Antrenman öncesindeki buluşmada Sow’a, İSMEK’te ürettikleri ebru Senegal bayrağı ve Fenerbahçe renklerinden oluşan çeşitli ebru çalışmaları hediye eden eğitimci grup, bu sanatta kısa sürede ne kadar ilerlediklerini de gösterdiler. Keyifli anların yaşandığı Fenerbahçe Can Bartu Tesislerinde düzenlenen buluşmada Moussa Sow, bu ziyarettin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Senagalli eğitimciler, Moussa Sow ile bol bol fotoğraf çektirdiler.

Yayınlanma Tarihi:16:05,