SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Duygu dediler. Duygu yüklediler. Uyuyan Aslan'ı uyandırdılar. Saha dışından böyle başladılar. Bir de işin içine Osmanlı İmparatorluğunu karıştırdılar. Yetmedi. Haçlı seferi çağrısı yaptılar. Böyle bir hava vardı maç öncesinde. Anlamsızca gerdiler. Gaza getirdiler. Getirmeye çalıştılar. “Getirmeye çalıştılar” diyorum çünkü ilk yarıda Galatasaray'ın bırakın gaza gelmeyi yürüyecek hali yoktu. Orta saha haftalardır olduğu gibi, “bitik”…

Melo ve Selçuk ikilisi inanılmaz bir beraberlik yaşıyorlar. Haliyle rakip kalede ne zaman golü göreceğiz derken top Portekizliler'de iken “kış kış” demekten dilimde tüy kalmadı. Ve öyle ki golü buldular.Soğuk değil buz gibi rüzgarlar esmeye başladı Galatasaray'da. Panik havası oynamaya başladık. Ve “ilk yarı bitsin” diye dua etmeye başladım.

İlk yarıdaki futbolla değil grup merdivenden bile çıkacak hali yoktu Galatasaray'ın. 45 dakikadaki Galatasaray bana göre gecenin en kötü takımıydı. İkinci 45 dakikada ilk düdükle her şey değişsin istedik. Hamit ve Elmander ile beraber kötü top, kötü oyun da çıksın istedim ikinci devre başında.Umut'lu dakikaları sonraya bırakaraktan.Ortasahayı daha kalabalık tutma düşüncesiyle başlayan Terim soğukkanlılığını korumayı bildi. Galatasaray daha diriydi. Nitekim Burak skoru 1-1'e getirirken maç o esnada 58'de “duyguların savaşına “ dönüşmüştü artık… Sürekli oyun değiştirdi Terim.

Neredeyse dört, beş kez sistem değişti. Denedi hep. Futbolu akıl oyununa çevirdi kenardan.Yılmayan bir takım görüntüsü vardı sahada. Galatasaray “Yılmıyordu”. Cluj'un enteresan 1-0'lık Old Trafford üstünlüğü “Yılmaz” bir hava estirdi Braga'da sonlara doğru. İşte o esnada bir Yılmaz daha çıktı sahaya; “Aydın “… 2'nci golle beraber “yılmadığını” bağıra bağıra gösteriyordu Aslan parçaları. Tekrar ediyorum, yine ona dönüyorum.

Fatih Terim'i kutlamamak mümkün mü? İlk yarıdaki yıkık orta sahayı eliyle düzelten tecrübeli hoca “oyun okumanın” ne anlama geldiğini kanıtladı. İkinci golle “Osmanlı tokadını” atan Cim Bom, “Duyguların Savaşı”nı da kazandı.

BURAK YILMAZ 6 MAÇ 6 GOL!

4'ü kafa ile… Şampiyonlar Ligi'ni bırakmıyor Galatasaray. Terim ilk kez Devler Ligi'nde bir üst tura çıkmanın haklı gururunu yaşıyor. Bu gururu bize yaşatan, 5 sezon sonra bir Türk takımının 16 takım arasında olmasını sağlayan, Türk futboluna puanlar kazandıran Aslanlar'a selam olsun!

Unutmadan; “Haçlı Seferleri” diye basbas bağıranlar Devler Ligi'nin tek Müslüman takımını evlerinden izleyecekler. Ne de olsa duyguların savaşı!