SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Inter’in ve İtalya Milli Takımı’nın emekli savunma oyuncusu Marco Materazzi Real Madrid’in çalıştırıcısı Jose Mourinho hakkında övgü dolu sözler kullandı.

Geçen sezonun aksine bu yıl ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde beklentilerin altında kalan Real Madrid’de topun ağzına gelen isim Jose Mourinho oldu.

Portekizlinin bir takımdan ayrıldıktan sonra değerinin anlaşıldığını belirten İtalyan oyuncu Marca’ya yaptığı açıklamada, “O İspanya’dan ayrıldıktan sonra insanların onun ne kadar değerli biri olduğunu ve yaptıklarını anlayacak. Aynısı İtalya’dan ayrılınca da olmuştu.” dedi.

Ligde Barcelona’nın 11 puan gerisinde kaldıktan sonra Real Madrid’in öncelikli hedefinin artık Devler Ligi olduğunu söyleyen Materazzi, “Onunla bu aralar sık sık konuşuyorum. Mou’nun öncelikli hedefinin Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu olduğunu biliyorum. Bu sezon kupayı 10. kez kazanmak istiyorlar.” diye konuştu.

Inter’de iki sezon kalan Mourinho takımınına Serie A şampiyonluğunun yanı sıra Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu da kazandırmıştı.