SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Orman’ın açıklamalarından satırbaşları:

SEZON SONUNDAKİ DURUMUMUZ DAHA ÖNEMLİDİR

“Beşiktaş Türkiye’nin en önemli camiasıdır. İlk yarıyı daha önce bir çok kez lider tamamladığımız olmuştur. Önümüzde üç maç var. Hayırlısı ile sakatlıklar olmadan ve puan kaybetmeden geçireceğimiz bir dönem olsun istiyoruz. Bizim açımızdan önemli olan devreyi lider kapatmak değil, sezon sonundaki durumumuzdur. O bizim için daha önemlidir.”

FEDA MALİ BİR ŞEY DEĞİLDİ

“İnsanlar bu konuyu nereye çekmek istiyorlarsa oraya çekiyorlar. Feda mali bir şey değildi. Bu yapılan kampanyalarla Beşiktaş’ın mali olarak kurtulması söz konusu değil. Bu sadece bir ruhu tekrar ateşleme projesiydi. Bence başarıya da ulaştı. Beşiktaş küçülmeyecek. Beşiktaş büyüyecek ama abuk sabuk harcamaları ve şuursuzca yapılan masraflar küçülecek. Beşiktaş kendi değerlerine göre yönetilecek ve o yolda da gidiyoruz. Biz doğru bildiğimizi yapıyoruz. İnsanların yorumlarına da çok bakmıyorum.”

2013’DE SEÇİM VAR MI?

“2013’de seçim olup olmayacağı hukuksal bir süreç. Ben bu konuyu hiç düşünmedim; çünkü o kadar çok uğruşmamız gerekn iş var ki, konsantrasyonumuzun en sonu seçimdir. Bizim derdimiz seçimi ne zaman yapmak veya siyasi bir hedef değil. Beşiktaş’a hizmet açısından çok önemli adımlar atmamız lazım. Mali genel kurula kadar oldukça yol almak istiyoruz. Benim ve arkadaşlarımın konsantrasyonu o yönde.”

STAT İLE İLGİLİ BİLGİ VEREBİLİCEĞİM ZAMAN YAKLAŞIYOR

“Stat ile ilgili bilgi verebiliceğim zaman yaklaşıyor. Mali genel kurula kadar herşey netleşmiş olur. Zamanı geldiğinde bu konuyu açıklayacağım. Bizim tesislerle ilgili tek sorunumuz stat değil. Altyapılarla ilgili geniş kapsamlı bir tesis çalışmamız var. O projeyi de sonuçlanmadan açıklamayacağım. Ayrıca bazı üniversiteler ile konuşuyoruz. Beşiktaş Spor Akademisi’ni bir üniversitenin çatısı altında kurmak için bir çalışmamız var. Bu projeler gibi çalışmalarımız var. Beşiktaş taraftarında şöyle bir durum var. Senelerce projeler anlatılmış, bir şeyler söylenmiş, kazmalar vurulmuş, araziler alınıyor denmiş, şurda 500 dönüm, burda 300 dönüm arazi alacağız denmiş. Ancak hiçbir sonuç çıkmamış. Bu da Beşiktaşlılarda ‘Biz kandırılıyoruz’ gibi bir algı yaratıyor. Ben ise önce işi yapıp, daha sonra kamuoyu ile paylaşma taraftarıyım. Sizin bildiğiniz yüzde 30 ise, bilmediğiniz en az yüzde 70 projemiz var.”

MENEMEN KONUSU…

Başkan Orman son günlerin gündemdeki konusu ‘menemen’ hakkında da şunları söyledi.

“Menemen konusu da bir simge oldu. Ancak konunun abuk sabuk yerlere gitmesinden rahatsızım. Biz değerlerimize çok önem veren bir camiayız. Hocamızın gelenekleri itibari ile ortaya koyduğu bir şeydir. Gündemi de farklı bir yere doğru çekti ama işin sempatik tarafına bakalım. Bu konuyu egzajere etmeyi çok doğru bulmuyorum.”

RAPOR BENİM BİLECEĞİM BİR İŞTİR

“Denetim raporunun tam olarak tamamlanması konusunda son 10 gün kaldı. Raporun açıklanıp açıklanmayacağı benim bileceğim bir iştir.”