SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’a konuşan sarı-kırmızılı ekibin başkan yardımcısı Refik Arkan, G.Saray’ın kendi işini kendisinin yaptığını belirterek, “Biz G.Saray olarak ne Manchester’in ne de bir başka takımın yaratmış olduğu havayla gruptan çıkmış değiliz. Kendi işimizi kendimiz gördük. G.Saray’ın misyonu Şampiyonlar Ligi’dir. Hedef her yıl Şampiyonlar Ligi’nde olmaktır. Bundan sonraki turda Malaga’yı istiyorum, olmazsa Schalke bana göre en iyi kura olur” dedi.

İşte Refik Arkan’ın sözlerinden öne çıkanlar:

BRAGA’DAN DİREKT SİVAS’A

“Takımımız, maçtan sonra Braga’da kaldı. Hocamızın kararıyla orada kaldılar, yarın direkt Sivas’a geçecekler. Biliyorsunuz Sivasspor’la maçımız var.”

KENDİ İŞİMİZİ KENDİMİZ YAPTIK

“G.Saray, büyük maçların takımıdır. Fakat dün en büyük sıkıntımız Machester United maçından kaynaklandı. Öyle bir hava oluştu ki; oyuncularımızda da ben bunu hisssetim. “Nasılsa Manchester United, Cluj’u yener Galatasaray’da yoluna devam eder” deniyordu. Taraftarlarımız da aynı düşünce içerisindeydi. Ama gördük ki hiç bir maç oynanmadan kazanılmıyor. Kendi işimizi kendimiz yaptık. Bu çok sevindirici bir şey.”

FATİH TERİM’İN ÖNGÜRÜLERİ

“Hocamız, grup maçları başlamadan “10 puanla bu gruptan çıkarız demişti” hocanın öngörülerinin ne kadar doğru olduğunu herkes bir kez daha görmüş oldu.”

LİGDE İYİ SONUÇLAR ALACAĞIZ

“Önümüzdeki period takımımız için çok zor olacak. Şampiyonlar Ligi, Türkiye Kupası, Lig… Ama çok kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahibiz. Çok deneyimli bir teknik direktörümüz var. Lig’de de iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Bir sıkıntı olmaz.”

İLK TERCİH MALAGA, OLMAZSA SCHALKE

“Şampiyonlar Ligi’nde Malaga ve Schalke olmasını istiyoruz. Birinci tercihim Malaga, o olmazsa Schalke 04’le eşleşmeyi isteriz. Almanya’da hangi maçı oynarsak, 35-40 taraftarla oynuyoruz. Benim, şahsi tercihim, önce Malaga, olmazsa Schalke…”

MUSLERA’NIN SON DURUMU

“Maçtan sonra Muslera bizimle takımdan ayrı olarak, sanırım tedavi amaçlı İstanbul’a döndü. Belki hoca duruma göre onu Sivasspor deplasmanında oynatmak isteyebilir, bunu ben bilmiyorum. Hocamızın kararıdır.”

DÜN AKŞAM OYUNCULARIMIZI İZLEYEN TAKIMLAR VARDI

“Burak’ı Şampiyonlar Ligi’nde attığı goller hem G.Saray’ın hem de kendisinin değerini artırıyor. Bugüne kadarki başarısını bundan sonra da sürdürmesi halinde Avrupa’da çok önemli bir oyuncu haline gelir. Biz de onunla gurur duyarız. Burak’la ilgili transfer iddiaları çıkar. Bize gelmiş resmi bir başvuru yok. Dolayısıyla bunlar şu anda dedikodu mahiyetinde. Zamanı geldiğinde bunlar ortaya çıkar. Ama dün akşamki maçta bazı takımlar izleme ekiplerini gönderdi ve oyuncularımızı izlettirdiler. Detaylarını almadım.”

BURAK’A TEKLİF GELİRSE…

“Burak’a kış transfer döneminde teklif gelirse, hem bizim, hem oyuncunun kararı önemlidir. Gelen teklifin niteliği de önemli. Oyuncu ister kulüp de isterse olabilir. Ama şu anda böyle bir şey yok.”

TEMEL HEDEF SÜREKLİ OLARAK DEVLER LİGİNE KALMAK

“Başkanımız geçen sezon, ‘G.Saray sürekli olarak Şampiyonlar Ligi’nde kalmalı’ dedi. Ayrıca ‘Mutlaka 2 yıl peş peşe Şampiyonlar Ligi’ne gitmemiz gerekir’ dedi. 2 yıl pepeşe gitmekteki kasıt, kurumsallaşma çalışmalarını temin etmektir. Biz ilk yıl için bunu temin ettik. Şampiyonlar Ligi’nde devam ediyoruz. Önümüdeki sene de mutlaka Şampiyonlar Ligi’nde olmamıZ gerekir ve bu sürekli olmalı. Yani 3 sene, 5 sene arayla Şampiyonlar Ligi’nde olmamamız gerekir. Sürekli orada olmamız gerekir.”

KULÜBÜMÜZÜ DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

“Gruptan çıkmamızla birlikte G.Saray’ın marka değerinde önemli bir artış olduğu kesindir. G.Saray’ın gelirlerini etkiler. Oyuncuların değeri artar, sponsorlar artar. Dolayısıyla birinci hedef yerine oturur. Yeni yılla birlikte Sermaye Artışı projemiz var. Bunun gerçekleşmesiyle birlikte Galatasaray’ın çok güzel günlerin beklediği müjdesini verebilirim.”

Yayınlanma Tarihi:14:02,