SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda Galatasaray ile eşleşen PTT 1. Lig ekiplerinden 1461 Trabzon’un Kulüp Başkanı Suat Şen, “Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki kulüp binasında kura çekimini izleyen Başkan Şen, daha sonra basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Kuraya seri başı olarak katılmadıklarını hatırlatan Şen, ”Zaten 8 tane seri başı takım vardı ve bunlardan biri de Galatasaray’dı. Bize de Galatasaray çıktı. Pozitif olarak bir futbol kentinin takımı olan 1461 Trabzon, Türkiye’deki en güzel, en yeni yapılan futbol arenasında Galatasaray ile bir mücadele yapacak. İnanıyorum ki 1461 Trabzon elinden geleni yapacaktır. Turu geçebilir, kaybedebilir bunlar futbol içinde olan şeylerdir. Ama sahada kendine yakışan mücadeleyi yapacağından herkes emin olabilir” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın oyuncu kalitesi yüksek bir takım olduğunu ve Türkiye liginin lideri konumunda bulunduğunu dile getiren Şen, şunları söyledi:

”Dün akşam da Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükseldiler. Sadece Türkiye değil, bütün Avrupa da Galatasaray’ın kalitesinin belli bir seviyede olduğunu kabul ediyor. Ama biz işin o tarafına bakmıyoruz. Karşımızda Türkiye liglerinin iyi bir rakibi var. Biz de iyi rakip olduğumuzu düşünüyoruz. Futbolun kuralları içinde ne yapmak gerekiyorsa nasıl bir mücadele etmek gerekiyorsa bunu yapacağımızdan eminim. Sonucun ne olacağını hepimiz göreceğiz. Şu anda sonuca ilişkin bir yorum yapmak yanlış olur.”

Yayınlanma Tarihi:14:16,