SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde son 16  takımın arasına kalmasının ardından Teknik Direktör Fatih Terim gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

‘AVRUPA’DA SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ VAR’

“İlk yarı çok iyi oynamadık, nasılsa Manchester yener düşüncesi vardı gibi geldi bana. İki ayrı devre oynadık, geriye düşünce ve Cluj’un haberi gelince bunun altından kalkmak kolay değil. Planladığımız olmasını ümit ettiğimiz şeyler için daha çok çalışmalıyız. Taraftarımızdan bu sürede takımımıza sabır ve anlayış göstermesini istiyorum. İdeale daha çok var, çok çalışmak gerekecek. Belki oyun için söyleyemeyiz ama o ruhu ikinci yarıdan görmekten mutluyum. Bundan dolayı da kutluyorum takımımı. Bazen çok kritik maçlar oluyor. Kim derdi ki Braga bizi yendiğinde 3 puandı, halen 3 puan biz bugün 10 oluyoruz. Kendi işimizi kendimiz yaptık. Daha sözümüz var dedim, daha Avrupa’da söyleyecek sözümüz var. ayrıca başkanın gösterdiği hedefi yakalamayı başardığımız ve bunu armağan ettiğimiz için mutluyuz. Buradan çıkmanın başarı olacağını söylemişti. Ona da buradan armağan ediyoruz. Devam etmek güzel bir şey. Böyle devam etmek daha da güzel bir şey…”

‘İYİ BİR OCAK AYI GEÇİRECEĞİZ’

“Çok söyleyecek söz var diyorum. Bunu devam ettirmek çok önemli, her sene burada olmak olmasa olmazlarımızdandır. Buna konsantre olduk, 20 aralıkta da kura ne olursa olsun, buradan çıkmamız başarı diyeceğiz. Belki bu tarihimde verdiğim bir beyanat değildir. Ama bir şeyler için de zamana ihtiyaç var bunu da söylemek istiyorum. Galatasaray camiası birleşmeli, birbirini daha çok sevmeli, o zaman daha güçlü oluyoruz. Şuan bu sevinci yaşattığımız için mutluyuz. Yarın 20 Aralık’ta kura çekimde bir takım da biz olacağız orada. Her ne kadar böyle diyorsak da içimizde yatan aslanı biliyoruz. İyi bir ocak ayı da geçirmeyi planlıyoruz, bunu da buradan söylemiş olayım.

‘GALATASARAY YILMAZ!’

”Herkese güveneceksiniz ama önce kendinize güveneceksiniz. Manchester’ın mağlup olacağı kimsenin düşüncesi değildi. Giggs gibi 38 yaşında isimlerin garantilenmiş maçlarda oynaması da bence daha kötü oluyor. Sonuçta futbolda bunlar var. Bugün fazla oyun içinde olmamız gerekirdi ama yine de helal olsun, Galatasaray Yılmaz..

Beraberlik bize yetecek gibi bir atmosfer istemedik, çift forvetle çıktık. Sonra Elmander kenarda oynuyor, kenarda karşılasın dedik ama o an gol yedik. Daha önce de yiyebilirdik çünkü kötü oynadık. Melo ıskalayacak, o vuracak, oluyor yani futbol kötüyü cezalandırıyor. İkinci yarı kenarlara çabuk oyuncular aldık, orta sahayı üçledik. Devre arasında oyunculara; ‘bazen antrenörler konuşmaz’ dedim, sonra konuşmak zorunluluğunda olduğumuzun da bilincinde devam ettim”…

Amrabat’ın asisti Aydın’ın golüne çok sevindim. İyi de oynuyordu.. Bazı maçlar takımı takım yapar, bazı maçlar sizi, camiayı, ülkeyi birleştirir. Bazıları da yokuş aşağı devam ettirir. Umut ediyorum bu maç da öyle olur. Bazen denediniz olmadı, A-B-C planı uygulanır, bunu uyguladıklarını da gördüm ve mutlu oldum. Ama eksiğimiz fazla, çalışacağız, çok yolumuz var. Deneyeceğiz, yanılacağız bir daha deneyeceğiz ama hep beraber o sabrı gösteren Aslan seyircimizle bu işin üstesinden geleceğiz. Herkese hayırlı olsun”.

‘UFUK VE ERAY’A GÜVENİYORUZ’

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fernando Muslera’ya kalede görev vermesine de değindi.

Gaziantepspor maçında sakatlanan Arjantinli file bekçisini Braga deplasmanında oynatmalarını açıklayan Terim ‘Muslera’ya teşekkür ediyorum, önemli bir fedakarlık gösterdi. Sağlık ekibimize de teşekkür ediyorum. Salı günü ilk kez konuştuk, ‘Oynayacağım’ dedi. Claudio Taffarel ve teknik heyetimizle yaptığımız toplantı sonrasında Braga karşısında Muslera’nın oynamasına karar verdik’ dedi. Yedek kalecilere de güvendiklerini açıklayan Terim, Sivasspor maçında Ufuk Ceylan’a görev vereceğini de ekledi.

GÜL’DEN GALATASARAY’A TEBRİK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Portekiz’in Braga takımını yenerek UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükselen Galatasaray’ı kutladı.

Cumhurbaşkanlığından edinilen bilgiye göre Gül, maçın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’i aradı.Gül, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu’nu ikincisırada tamamlayarak bir üst tura çıkan sarı-kırmızılı takımı başarısından dolayı tebrik etti.

 

 

Yayınlanma Tarihi:01:04,