SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın önde gelen takımları ve yıldız sporcularıyla anlaşmalara imza atan Türk Hava Yolları, birçok kişi tarafından dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Lionel Messi ile marka elçiliği konusunda anlaştı.

Barcelona'nın yıldızı Messi, Camp Nou'da düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları ile böyle bir birliktelik içinde olacağı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Toplantıda, THY'nin bir diğer marka elçisi Kobe Bryant ile Messi'nin oynadığı yeni reklam filmi de gösterildi.

‘ŞU AN İYİYİM’

Barcelona'nın Şampiyonlar Ligi'nde Benfica ile oynadığı maçın 85. dakikasında sakatlanıp kenara gelen Messi, sağlık durumu hakkında ise şunları söyledi:

“Dün oyundan çıkarken çok fazla acı hissediyordum. Umarım hafta sonu sahada olurum. Barcelona, benimle ya da bensiz yoluna devam edecektir. İnsanların beni sevdiğini biliyordum ama bunu sakatlanınca daha iyi anladım.”

Alman efsane Gerd Müller'in bir yılda attığı 85 gol sayısını yakalamaya çok yaklaşan Messi, bu konuyla ilgili olarak, “Elbette ki rekoru kırmak istiyorum. Ama bu o kadar da önemli değil. Ben daha fazla gol atmak ve arkadaşlarıma attırmayı düşünüyorum” diye konuştu.

‘G.SARAY BÜYÜYOR’

Türk futboluyla ilgili görüşlerini de paylaşan Messi, “Türk futbolu ilerliyor. G.Saray her geçen gün daha da büyüyor. Onlarla Şampiyonlar Ligi’nde de eşleşme ihtimalimiz yüksek” dedi.