SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman maçın ardından basın toplantısında, “Öncesinde zorlu geçeceğini düşündüğümüz Avrupa Ligi grubunda formalite maçı oynadık. Daha az forma şansı bulmuş oyuncularımızı görme şansımız olacaktı. Her iki takım da bunu amaçladı. Bununla beraber kazanma duygusu ve düşüncesi ön plandaydı. Ancak bunu yapamadık. İlk golü yedik, arkasından ikinci golü yedik. İkinci golden sonra oyuna girmeye başladık. Bu maçın bir taraftan da en azından bana oyuncularım açısında önemli şeyler verdiğini söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Oyuncularının performansının değerlendirilmesi istenen Kocaman, “Olumsuz yorum yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Maça yoğunlaşam konusunda takım olarak iyi değildik. 2-0’dan sonra aklımız başımıza geldi. Bireysel olarak önemli veri sahibi olduğumu söyleyebilirim. Bu maç, bu nedenle önemliydi. Kazanmayı istiyorduk ama bu kadar kolay kaybetmeyi de düşünmüyorduk. İstemediğimiz kötü bir skor oldu. Bu sonucu kaldırmak Fenerbahçe ve benim için de kolay değil” dedi.

‘KENDİ ARKADAŞINA TEPKİ OLMAMASI LAZIM’

Çıkma kararına tepki gösteren ve Dirk Kuyt’ın elini sıkmayan Miroslav Stoch’la ilgili de konuşan Aykut Kocaman, “Miroslav bugün başarılı oynadı. Oyundan çıkmasının temel nedeni İBB maçını düşünmemizdi. Oyuncular bunu keşke yakalayabilseler. Oyuncular iyi oynarken daha çok oynamak istiyor. Bana olan tepkiyi anlayabiliyorum ama kendi arkadaşına tepki olmaması lazım. Bu çok yanlış. Bunu yarın ve yarından sonra konuşacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

“Birkaç senedir Avrupa kupalarında takımlarımız çok ileri gidemiyordu. Mesela son olarak Beşiktaş’ı hatırlıyorum. Avrupa’da çok uzun soluklu gidemiyorduk. Esas olarak hedef burası olmalı” dedi.

‘GALATASARAY’I KUTLUYORUM’

Lider çıkmalarını değerlendiren Aykut Kocaman, “Grup maçlarının genelini düşünerek hem takımımı, hem de Galatasaray’ı kutluyorum. Bu şekilde uzun soluklu devam etmemiz gerekli” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:24,