SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’den usta işi!

6 Aralık 2012

Başkan Ünal Aysal bu sezonki Avrupa hedefini Şampiyonlar Ligi'nde''gruptan çıkmak'' olarak belirlemişti.  İşte o hedefin son durağı ve ikinci tur biletini cebine koymak için Braga semalarındaydı dün gece G.Saray… Rakip gruba havlu atmış ama ideale yakın kadrosuyla çıkıp, UEFA'dan gelecek galibiyet parasını da gözüne kestirmişti kuşkusuz. Galiba Terim ve öğrencileri Axa Stadyumu'nun o egzotik havasından etkinlenmiş olacaklar ki, berbat ötesi bir ilk yarı geçirdiler. Gazi Muslera Paşa! kalede kaderine razı, sol bekte Riera ve stoperde Dany'nin rakibe ikramları, Melo'nun kandırmaca futbolu, ofansta Elmander'in formsuzluğu, Burak Yılmaz'ın ofsayt rekoru kırışı, sağ kanatta Hamit'in güçsüzlüğü, sol da Emre Çolak'ın çaresizliği İşte ‘'G.Saray, Braga önünde ilk yarıda nasıldı?'' sorusunun cevabı.

FİZİKSEL ÜSTÜNLÜK….

Grupta Terim'in ekibine en ters gelen takım Braga'ydı. Portekizliler hem fizik olarak senden üstün, hem de ayağa pasta daha çabuk düşünüp uygulamaya geçiyor ve sürekli hareketli bir oyuncu topluluğundan bahsediyoruz. Dany'den başlayarak Melo'nun finaliyle gelen Braga golünün anonsu, eğer futbol şansı devreye girmese, aslında ilk 20 dakika içinde 2-3 kez daha duyulabilirdi. Devrede Fatih Terim yokları oynayan Hamit ve Elmander'in yerine Ambarat-Aydın ikilisini alarak rakip alana daha çabuk gitmeyi planladı. Bu düşüncesinde hedefi adeta 12'den vurdu İmparator.

TERİMSİLİN…

Özellikle Amrabat'ın sol kanattaki efektif futbolu meyvesini vermeye başladı ki, Burak Yılmaz'ın artık DVD albümü yapacak kadar attığı kafa gollerinden biriyle gelen beraberlikle bunu tescilledi.

Galatasaray geriye düştüğü maçları çevirmekten hep sıkıntı yaşadı şu ana kadar. Ancak ilk 45 dakikadan sonra Terimsilin öyle bir devreye girdi ki, ikinci yarıda her hattıyla rakibine üstünlüğünü kabul ettiren bir takım vardı sahada.

Felipe Melo gerçek kimliğine bürünmüş, maçın en iyilerinden Semih savunmada Kaya! gibiydi. Erken gelen beraberlik golü G.Saray'ın özgüvenini de tazeleyince Portekiz'de zafer kaçınılmaz oldu. Sir Alex Ferguson'dan umudunu kesen Aslanlar, Portekiz'de kendi işlerini kendileri bitirerek bu ülke insanına Şampiyonlar Ligi müziği dinletmeye devam edecekler…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek