SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan kulübünün sahibi ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Manchester City’de mutsuz olan Mario Balotelli’nin takıma transfer edilmesi için direktif vermiş ve bu konuda ne kadar istekli olduğunu basınla da paylaşmıştı.

Hafta içinde konuşan Milan Başkanı , İnter kulübü sahibi Moratti ile dalga geçerek  , “Balotelli'yi almak rüya değil. Ben rüya kurmam” demişti.

Fakat Massimo Moratti bu konuda Berlusconi ile aynı fikirde değil

Balotelli’nin Manchester City’ye transferi esnasında sözleşmesine; City’den ayrılması halinde Balotelli’yi transfer etmek için ‘Öncelik hakkı İnter’e aittir’ opsiyonunu koyduran Moratti, Milan’ın bu transferi başaramayacağını söyledi.

‘Elimizde böyle bir hak var, Milan Balotelli’yi istiyor ise önce bizi ikna edecek veya bu işten vazgeçecek, bu transferde söz sahibi biziz ‘ şeklinde konuştu.

Silvio Berlusconi ise bu konunun gazeteciler tarafından sorulması üzerine kahkaha atarak soruları cevapsız bıraktı.

İtalya’da Balotelli gündemden düşmezken Milan’ın bu transfer için City kulünü ve Balotelli ile çoktan anlaştığı konuşuluyor. Bu transferin gerçekleşmesi halinde Milan ve İnter kulüplerinin bu konuda büyük bir hukuksal anlaşmazlık yaşayacağı kaydediliyor.

Geçmişte de bu tür polemiklere çok giren iki başkan şimdi de Balotelli için kapışacak gibi görünüyor.