SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekiz'den turla dönen sarı-kırmızılılara Ünal Aysal müjdeyi verdi. “Terim istesin yeter” diyen Aysal, İmparator'un Diego talebini Ocak ayında gerçekleştirecek…

Fenerbahçe’nin Alex sonrası gündemine gelen Diego, artık Galatasaray'ın yörüngesinde. Başkan Ünal Aysal'ın geçtiğimiz haftalarda GSTV'de “Terim henüz oyuncu istemedi, ama isterse alırız” sözlerinden sonra İmparator'dan “Diego” yanıtı alan Aysal, Avrupa kupaları hediyesi olarak Diego'yu takıma kazandıracak.

BONSERVİSİ 8 MİLYON EURO

Sezon başında Wolfsburg'un eski teknik direktörü Felix Magath tarafından kadroya alınsa da istenmeyen Diego, yeni teknik adam Lorenz-Günther Köstner ile çok iyi anlaşıyor. Gün geçtikçe takıma alışan ve fiyatını arttıran Diego'nun şimdiki bonservisi 8 milyon Euro. Galatasaray'ın Brezilyalı yıldıza ise yıllık 4.5 milyon Euro vermesi planlanıyor.

Diego, Galatasaray'a transfer olduğu takdirde vatandaşı Melo ile Juventus ve Brezilya Milli Takımı'ndan sonra bu kez de Galatasaray'da forma giyecek. Yönetim, Diego transferi için Brezilyalı'nın geçtiğimiz sezon Atletico Madrid'de birlikte forma giydiği Arda Turan'dan yardım isteyecek.

TERİM 4-2-3-1 İSTİYOR

Orta sahada yaratıcı oyuncu eksikliği çeken Fatih Terim, Diego transferiyle birlikte bu eksikliği giderecek. Sistemi 4-2-3-1'e çevireceği tahmin edilen İmparator, geçen sezonlarda bu mevkide Hagi, Revivo, Felipe gibi isimleri oynatmıştı.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK