SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2010-2011 sezonunun başında Guti ve Quaresma’lı Beşiktaş’ın başına getirilen Alman teknik adam Bernd Schuster’in Siyah-Beyazlı takımda ömrü uzun olmamıştı.

2011 Mart’ında Beşiktaş’dan ayrıldıktan sonra hiç bir kulübün başına geçmeyen Bernd Schuster Alman basınına açıklamalarda bulundu.

Kariyerine Almanya’da başladıktan sonra 1999 yılında ülkesinden ayrıldığını ve bir daha dönmediği hatırlatan ‘Sarı Melek’ lakaplı teknik adam, Bundesliga’yı çok özlediğini ve Alman Ligi’nde görev almak istediğini belirtti.

Kendisine Wolfsburg ve Hoffenheim’ın teknik direktör arayışın hatırlatılması üzerine Alman Teknik Adam; “Evet bundesliga’yı yakından takip ediyorum, ve bu iki kulübün teknik direktör aradığını biliyorum. Ancak şu an tüm işsiz çalıştırıcıların gözü bu iki kulüpte, zaman ne gösterir bilemem, size tek söyeleyebilceğim Bundesliga’ya dönmek istiyorum” diyerek söylentilere üstü kapalı bir cevap verdi.

Bir dönem Real Madrid’i de çalıştıran Alman teknik adam ‘Mor Menekşeler’ ile 2008 sezonda La Liga şampiyonluğuna uzanırken, 2010-2011 sezonunda Beşiktaş’ın başında çıktığı 31 maçta, 18 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet almıştı.