SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililerin zorlu Ankara deplasmanında aldığı farklı galibiyet, camiayı keyiflendirdi. Karadeniz ekibi maçı 4-0 kazandı ama karşılaşma sonrası teknik direktör Şenol Güneş'in dediği gibi skor çok daha farklı olabilirdi. Alınan 3 puanla yüzü gülenlerden biri de elbette mücadeleyi tribünden izleyen Sadri Şener'di. Trabzonspor taraftarıyla arası bu aralar biraz limoni olduğundan maça gelmesi beklenmeyen Şener, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın ricası üzerine stadyumdaki yerini almıştı. Başkan maç sonrası, bu galibiyetle şampiyonluk iddialarını yeniden ispatladıklarını belirtti.

‘OYUNCULAR UYUM SAĞLADIKÇA…’

Açıklamalarda bulunan Sadri Şener, “Bizim adımıza çok güzel bir karşılaşma oldu. Erkenden golü bulup öne geçtik. Rakip oyuncu kırmızı kart görünce işimiz kolaylaştı tabii ama bu kimseydi aldatmasın. Mükemmel oynadık. Takımda aksayan 1 kişi bile yoktu. Kadromuzun çok kaliteli olduğunu ve bize zaman gerektiğini hep söylemiştim. İşte haklı çıktım. Oyuncular uyum sağladıkça daha iyi futbol sergiliyoruz. Bu galibiyetle zirve ortağı olduğumuzu yeniden ispatladık. Şampiyonluğun en ciddi adaylarından biri Trabzonspor'dur, herkes bunu böyle bilsin” diye konuştu.

10 AY SONRA 4-0 !

Ankara'da 4-0 kazanan Trabzonspor, bu sezonki en farklı galibiyetine imza attı. Bordo-mavililerin son aldığı 4 gollü galibiyet ise 2012'nin şubat ayında Gaziantepspor'a karşıydı. Karadeniz ekibi bu mücadeleyi 4-1 kazanmıştı. Ancak daha sonra maçta 7 yabancı oynattığı ortaya çıkan Gaziantepspor, TFF tarafından hükmen yenik ilan edilmişti. Maçın skoru da kayıtlara 4-0 olarak geçmişti.

UNVAN YENİDEN FIRTINA’DA

G.Birliği'ni 4-0 yenen Trabzonspor, ligin en az gol yiyen takımı unvanını yeniden ele geçirdi. Fırtına, 14 hafta sonunda kalesinde 12 gol gördü. Bordo-mavili takımı kalesinde gördüğü 13 golle Fenerbahçe takip ediyor. İki ekibin yediği gol sayıları geçen hafta eşitti. Ancak sarı-lacivertlilerin Kayseri karşılaşması 1-1 bitince, Ankara'da gol yemeyen bordo-mavililer bir kez daha unvanın sahibi oldu.

ZOKORA BÜYÜLEDİ

Ankara'da 90 da­ki­ka sa­ha­da ka­lan Di­di­er Zo­ko­ra, çok iyi bir fut­bol or­ta­ya koy­du. Fil­di­şi­li fut­bol­cu, ra­kip ta­kı­mın tek­nik di­rek­tö­rü Fu­at Ça­pa'yı bi­le ken­di­ne hay­ran bı­rak­tı. Ça­pa maç­tan son­ra, “Zo­ko­ra ta­kı­mı­nı çok iyi yön­len­dir­di­” di­ye ko­nuş­tu. Çok iyi pas ya­pan ve baş­kent eki­bi­ne top gös­ter­me­yen Trab­zons­po­r'­da baş­ro­lü üst­le­nen Zo­ko­ra'nın is­ta­tis­ti­ği de dik­kat çe­ki­ciy­di. Yıl­dız oyun­cunun 79 pa­sın­dan 78'i­ isa­bet­liydi.

YENİ LAKABI : SIFIRCI YASİN

Sezon başında Gençlerbirliği'nden transfer edilen Yasin Öztekin, bu sezon ligdeki ilk golünü eski takımına karşı kaydetti. Maçın 65. dakikasında Henrique'nin yerine oyuna dahil olan Yasin, 76. dakikada Alanzinho'nun pası sonrası sıfıra yakın bir noktadan yaptığı şık vuruşla fileleri havalandırmayı başardı. Bu golün ardından takım arkadaşları, dönüş yolunda yetenekli oyuncuya ‘Sıfırcı Yasin' diyerek takılmayı ihmal etmedi.

FRİKİK UZMANI OLCAN ADIN

Gençlerbirliği'ne attığı frikik golüyle bu sezon 3. golünü kaydeden ve takım arkadaşı Adrian'ı yakalayan Olcan Adın, bu sezon ligde birden fazla frikik golü atan ilk oyuncu olmayı da başardı. Daha önce Kasımpaşa müthiş bir gol atan solak oyuncu, diğer golünü ise Ordu deplasmanında kafayla kaydetmişti. Geçen sezonki Süper Final maçında Beşiktaş'a da frikikten gol atan Olcan, böylece ligde kaydettiği son 4 golün 3'ünü duran toptan ağlara yollamış oldu.

Yayınlanma Tarihi:01:09,