SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu adına A Milli Takım Antrenörü Okan Buruk ve Dış İlişkiler Müdürü Metin Tunçer’in katıldığı kura çekiminde U19 Milli Takımı, 1. Eleme Turu’nda Fareo Adaları, Karadağ ve Makedonya ile eşleşti. Eleme Turu karşılaşmaları 6, 8 ve 11 Eylül 2013 tarihlerinde Makedonya’da oynanacak.

2014’te Macaristan’da yapılacak UEFA U19 Avrupa Şampiyonası 1. Eleme Turu’na katılacak 52 takım, 4’erli olarak 13 gruba ayrıldı. 1. Eleme Turu sonunda gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar ile tüm gruplar arasındaki en iyi üçüncü takım Elit Tur’a yükselecek. Elit Tur’a yükselen takımlara bu turda U19 Milli takımlar sıralamasında zirvede bulunan İspanya dahil olacak. 28 takımın 4’erli 7 gruba ayrılacağı Elit Tur’da ise gruplarını lider tamamlayan 7 takım, Macaristan’da yapılacak olan finallere katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Macaristan ise finallere direk olarak katılacak.

U17'de rakipler belli oldu

U17 Milli Milli Takım, 1. Eleme Turu’nda Kuzey İrlanda, Letonya ve Lüksemburg ile aynı grupta yer aldı. Eleme Turu karşılaşmaları 14, 16 ve 19 Kasım 2013 tarihlerinde Kuzey İrlanda’da oynanacak.

Malta’nın 2014 yılında ev sahipliği yapacağı UEFA U17 Avrupa Şampiyonası 1. Eleme Turu’na katılacak 52 takım, dörderli olarak 13 gruba ayrıldı. 1. Eleme Turu sonunda gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar ile tüm gruplar arasındaki en iyi üçüncü takım Elit Tur’a yükselecek. Elit Tur’a yükselen takımlara bu turda U17 Milli takımlar sıralamasında zirvede bulunan Almanya da dahil olacak. 28 takımın 4’erli 7 gruba ayrılacağı Elit Tur’da ise gruplarını lider tamamlayan 7 takım, Malta’da yapılacak olan finallere katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Malta finallere direk olarak katılacak.