SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Feda' sezonunda kadrosu zayıflamasına rağmen zirveyi zorlayan Beşiktaş devre arası transferi için kolları sıvadı. Forvete PSG'li Nene ile Ajaxlı Babel'den biri alınacak.

Siyah-beyazlılar’da sezon başı kadro büyük oranda yenilenmiş, gökyüzündeki yıldızlarla eşdeğer futbolcular ya takımdan ayrılmış ya kadro dışı kalmıştı. Yerlerine tecrübesiz ama daha mücadeleci, yetenek olarak daha fakir ama savaş yönünden zengin gençler takıma dahil edilmişti. Başlarına da teknik direktör olarak Samet Aybaba gelmişti. İşte bu takım G.Saray ve F.Bahçe'nin milyon euroları döktüğü sezonda iki ezeli rakibinin ensesine yapıştı. Ancak savaşın kızışacağı 2. yarı öncesi takviye şart.

Teknik direktör Samet Aybaba devre sonuna doğru takımının performansından memnun ancak daha zor geçeceğini bildiği ikinci devre için de yönetimden transfer desteği istiyor. Bunun için sezon başında da istenen PSG'li Nene'nin haricinde Ajaxlı Ryan Babel'le de temas kuruldu. Hafta sonu Aybaba'nın ısrarla istediği Nene ile görüşen yönetici Tamer Kıran ardından rotasını Babel'e kırdı. İstanbul'a dönen Kıran, Aybaba'ya temaslarını aktardı. Ajax ile sorunlar yaşayan Babel'in Beşiktaş'ın teklifine “Kulübüm onay versin, gelirim” yanıtını verdiği öğrenildi.

Ersoy ÖZDEM/AMK