SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu akşam oynanacak Nordsjaelland maçı öncesinde açıklamalarda bulunan İspanyol teknik adam, “Chelsea yıllardır hep en üst seviyede bir kulüptü. Bir Şampiyonlar Ligi kupaları eksikti. Onu da geçen sezon sonunda aldılar. Bu biraz “Tamamdır. En zor görevi de başardık” gibi bir olay. Bu bir sonraki müsabaka öncesi sizin mücadeleci ruhunuzu etkiler. En üst seviyede kalmanız için en üst düzeyde rekabetçi yapnızın da olması gerekiyor. Benim görevimin bir bölümü de oyuncuların başarıya açlık seviyesini yönetmek. Bu akşam hâlâ Shakhtar'ın Juventus'u yeneceğini düşünüyorum. Çok iyi oyuncuları var. Ayrıca herkes onların maçını dikkatlice izleyecek. Herhangi bir performans problemi var mı yok mu gözleyecek” dedi.

Gelecek yıl kulübün kadrosuna katılacak Wallace'ın kişisel programları hakkında sorulan sorular üzerine Rafa Benitez, “Öyle düşünmüyorum. Sonuçta karakteri olan oyuncularım da sakat durumda. Genç oyuncuların buraya adapte olması gerekir. Karakter burada fakat sahada değil hepsi saha dışında. Çünkü sakatlar. Lampard ve Terry gibi oyuncularımız genç oyuncuların karakterinin düzelmesi için yardımcı olacak” dedi.

OBİ MİKEL’İN SÖZLEŞMESİ UZATILDI

Chelsea, Nijeryalı orta saha oyuncusu Obi Mikel’in sözleşmesini uzattı.

Chelsea’yi evi gibi gördüğünü ifade eden başarılı futbolcu, sözleşme uzatmasıyla ilgili şunları söyledi: “Altı yıldır buradayım ve burada çok huzurluyum. Yaptığım her şeyden keyif alıyorum. Her sabah idmana gidiyorum, sürekli olarak çalışıyorum ve keyfim yerinde. Burada yeni kupalar kazanmak istiyorum. Chelsea’de kazanabileceğim her şeyi kazandım ama bu önemli değil. Her şey bütün yaşadıklarım, Drogba, Terry ve Lampard ile yaşadığım her şey çok özel.”