SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önce gayet sıcakkanlı konuşan Lerby, aramanın F.Bahçe'yle ilgili olduğunu anlayınca ‘Yorum yok' diyerek hemen telefonu kapattı. Bu tavır da işin ciddiyetini net olarak gösteriyor…

Wesley Sneijder… Dünya futbolunun en önemli isimlerinden bir tanesi. Giderek yükselen formu sonrası 2007'de kulübü Ajax'tan 27.5 milyon euroya dünya devi Real Madrid'e transfer olan ama burada aradığını bulamadığı için 2009'da 15 milyon euroya Inter'e geçen Hollandalı, şimdi tekrar yol ayrımında.

Kulübüyle kazandığı 6 milyon euroda indirim yapmasını istemesi sebebiyle, hocasıyla da şans vermemesi nedeniyle sorunlu olan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, İtalyan yetkililerle yaptığı toplantıdan da sonuç alamayınca, uzun süredir gündemde olan F.Bahçe ismi daha yüksek sesle telafuz edilmeye başlandı.

6 MİLYON EURO TABİİ Kİ KOLAY DEĞİL

Biz de hemen telefona sarıldık. Yazı İşleri Müdürümüz Kaan Bora, Sneijder'in menajeri Soren Lerby'yi 003165383..15 numaralı cep telefonundan arayarak transferdeki son durumu sormak istedi. Önce klasik bir tanışma konuşması yaşandı ve Lerby burada oldukça sıcak kanlıydı. Ne zaman ki ‘Biz İstanbul'dan arıyoruz' dedik, Lerby panik olup “F.Bahçe no comment”, yani ‘F.Bahçe'ye yorum yok' diyerek telefonu anında kapattı.

Yani anlayacağınız bu işin altında çok fazla ciddiyet yatıyor. Bunca yıllık tecrübelerimize dayanarak bu telefonun bu şekilde kapanması transferde görüşmelerin olduğu yönünde yorumlanabilir. Tabii ki 6 milyon euro kazancını düşürmek istemeyen Sneijder'i almak kolay değil. Ama F.Bahçe bu transferde yer alıyor.

İTALYANLAR,’FENERBAHÇE’Yİ REDDETTİ’DİYOR

Inter’le görüştüğünü iddia eden İtalyanlar'ın ünlü gazetesi Corriere dello Sport'un haberi ise tam tersi. Gazetenin iddiasına göre Hollandalı yıldız, kendisine talip olan kulüpler arasında sadece Paris Saint-Germain'le ilgileniyor ve F.Bahçe'yi kesin bir dille reddetti.

L’EQUİPE: TERCİHİ FENERBAHÇE OLACAK

Fransızlar’ın ünlü spor gazetelerinden L'Equipe'in dün yayınladığı habere göre; Wesley Sneijder 2015'e kadar olan konratından fedakarlık yapmak istemiyor. Benzer ücreti ödeyebilecek bir kulübün teklifini ara transfer döneminde kabul edecek. 28 yaşındaki oyuncu, kendisine ciddi yaklaşan ve menajeriyle konuşan kulüplerden Anzhi'yi reddettiğini, tercihinin F.Bahçe olacağını iddia etti.

6’DEV’ TALİBİ VAR

İstenilen isim Sneijder gibi bir yetenek olunca transferde yalnız olmanın da imkanı olmuyor. Öyle ki sarı-lacivertliler haricinde PSG, Manchester United, Anzhi, Manchester City, Schalke ve Tottenham da Hollandalı yıldızın Inter'le olan görüşmelerini yakından takip ediyor.

KAFAYI TAKTI MI ALIYOR

F.Bahçe Yönetimi; R.Carlos, Anelka ve Krasic'i ilk almak istediğinde bunda başarılı olamamış, aradan 2 yıl geçtikten sonra hepsini kadrosuna katmıştı!

Wesley Sneijder transferinde ‘talipler' arasında yer alan F.Bahçe için ‘Kesin bu işi bitirir' demek çok saçma olur. Çünkü Hollandalı oyuncu, şu an dünyadaki birçok dev kulübün transfer listesinde. Fakat F.Bahçe bu duruma fazlasıyla alışkın.

KOMŞUDA PİŞER…

Daha önce Roberto Carlos, Anelka ve son olarak da Krasic transferinde ilk seferde başarılı olamadı sarı-lacivertli yönetim. Futbolcular ya kulüplerinde kaldı ya da Avrupa'nın önde gelen kulüplerine transfer oldular. Fakat yönetim bu tip durumlarda pes etmiyor ve kafayı taktığı oyuncuyu er ya da geç Kanarya yapıyor.

Carlos, Anelka ve Krasic ilk istendiği sezonlardan 2 yıl sonra F.Bahçe'ye geldiler. Belki Sneijder'de de durum aynı şekilde işler ve oyuncu İstanbul'un yolunu tutar.

HAYIRDIR İNŞALLAH, FENERBAHÇE YALANLAMIYOR

Transfer dönemlerinin en dikkatli kulübü F.Bahçe'dir. Yapılacak olan transferlerin duyulmaması adına çok ince çalışırlar ve almayacakları oyuncular için yapılan haberleri hemen yalanlarlar. Fakat Sneijder 1 aydır konuşuluyor ve son günlerde menajerinin de cümleleri sonrası Türkiye'nin ilk ana gündemi bile oldu bu konu. Fakat yönetimden çıt yok. Henüz Hollandalı yıldızı yalanlamayan F.Bahçe Yönetimi, hem şaşırtıyor hem de taraftarını heyecanlandırıyor!

KUYT’IN ODA ARKADAŞI

Fenerbahçe’nin bu tranfserdeki en büyük artısı Dirk Kuyt. Sneijder'le aile dostu olan ve Hollanda Milli Takım kamplarında aynı odada kalan sarı-lacivertli yıldız, en yakın arkadaşını markaj altına almış durumda. İstanbul'un ne kadar güzel bir şehir olduğunu ve ligin zorluk derecesini Sneijder'e anlatan Kuyt, yönetimin de direktifiyle transfer sürecinin tamamen içine girmiş durumda.

Kaan BORA / AMKSPOR

KAAN BORA’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ…

Yayınlanma Tarihi:12:14,