SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Mönchengladbach’ın teknik direktörü Lucien Favre, İstanbul’da Fenerbahçeli taraftarların kendilerini çiçeklerle karşılamasının çok hoş bir görüntü oluşturduğunu söyledi.

Yarınki maç öncesi Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Favre, sarı-lacivertli taraftarlara teşekkür ederek, ”İstanbul’a geldiğimizde bizi çok güzel sarı çiçeklerle karşıladılar. Çok hoş bir görüntüydü. Çok güzel bir karşılamaydı” ifadelerini kullandı.

Favre, sarı-lacivertli ekiple yapacakları maçla ilgili olarak da ”Çok sevinçli ve heyecanlıyız. Güzel bir maç olacak. Fenerbahçe grubun birincisi, biz de ikinciyiz. Fakat biz yarın Fenerbahçe’yi yenmek istiyoruz” dedi.

Fenerbahçe karşısında iyi bir performans ortaya koymak istediklerini kaydeden İsviçreli teknik adam, ”Bu kulvar Avrupa Ligi. Grupta son maçlara geldik. İki takımın da yüksek performans sergilemesi lazım. Bu konuya odaklanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yarınki mücadele için Almanya’da ligdeki son maçta görev verdiği oyuncuları İstanbul’a getirmediği hatırlatılarak yöneltilen ”Sizin için maç bu kadar önemsiz mi-” şeklindeki soru üzerine Favre, bazı oyuncularının sakatlığı bulunduğunu belirterek, ”Bu maçta gençlerin de performanslarını sergileme fırsatı var. Bu fırsatı onlara vermek istedim” dedi.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki şansını nasıl değerlendirdiği sorusuna karşılık Favre, kendi takımını değerlendirerek şunları söyledi:

”16 yıldır Mönchengladbach’ta böyle bir durum söz konusu değildi. Şu an sanki bir kış uykusundan uyanır gibiyiz. Artık hakikaten çok meşhur ve güçlü bir takıma karşı oynayacak durumdayız. Şampiyonlar Ligi’nde yer almış bir takım. Bu maç çok ilginç geçecek. Ümidimizi, motivasyonumuzu yüksek tutmak zorundayız. Mümkün olan en iyi performansı sergilemek zorundayız.”

‘BİZ AĞABEYİZ’ Toplantıya katılan forvet oyuncusu Mike Hanke de Fenerbahçe ile önemli bir maça çıkacaklarını belirtti.

Hanke, karşılaşmayla ilgili olarak, ‘Bu bizim için önemli bir maç. Büyük anlam ifade ediyor. Bu güzel ortamda oynama şerefine eriştik. Her futbolcunun yüreği daha fazla atıyor. Tabii ki iyi bir sonuç elde etmek istiyoruz. Kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yarın sahada mücadele edecek genç oyuncular arasında en tecrübeli isimlerden birisi olacağı ifade edilerek yöneltilen soru üzerine de Hanke, ”Kendimi sorumlu hissediyorum. Gençler var aramızda. Yarın zorlu maçta oynayacaklar. Fenerbahçe iyi bir takım olduğunu çoktan kanıtladı. Bu açıdan biz ağabeyler, kardeşlerimizle yakinen ilgileneceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:23:07,