SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’da Arkomen’in sunduğu Aydın Cingöz ile Haber Aktif Programı’na katılan Nedim Türkmen, takımın son haftalardaki performansı ve Türk futbolculara dair birbirinden çarpıcı açıklamalar yaparken, Arjantinli Teknik Adam Hector Cuper ile sözleşmelerini uzatacaklarını açıkladı.

“BEN DAHA İYİ OYNARDIM”

Başarılı olmak için büyük yatırım yaptıklarını söyleyen Türkmen, “Yatırımın karşılığında ilk 8 haftada yenilgi yüzü görmedik ama son haftalarda büyük sıkıntılar yaşadık. Sakatlıklar performansımızı etkiledi. Son haftalarda yaşanan düşüşü normal karşılıyorum. Takımın mücadelesinden memnunum. Benim tepkim şu: Kupa maçlarında hoca genç futbolculara yer verdi. Göztepe’ye karşı 1-0 kaybederken genç oyunculardan kurulu bir kadroyla mücadele ettik. İnanın ben girsem, bu genç futbolculardan daha iyi oynardım. Hep söylüyorum genç futbolcuların eğitim sorunu var. Bir şans yakalıyorsanız çıkıp mücadele edecek ve kendinizi göstereceksiniz. Genç futbolcularımız profesyonelliği sadece para olarak yorumluyorlar. Şimdilik susuyoruz. Özellikle yedek kulübesinde olan futbolcularla ilgili devre arasında gerekeni yapabiliriz” dedi.

“TÜRK FUTBOLCULAR DÖNÜŞ YAPAMIYOR”

Sadece Orduspor’da değil genel olarak tüm takımlarda forma giyen Türk futbolcuların yedek kaldıkları için geri dönüş yapamadıklarını savunan Türkmen, sözlerine şöyle devam etti: ‘Türk futbolcularda ben nasıl olsa oynayamıyorum, önümdekiler daha iyi’ diye umudunu kesip, bir varlık gösteremiyorlar. Bu sadece Orduspor’un sorunu değil. 12 hafta forma giyemeyen Roversio durumdan şikayetçi olmadı. Çalıştı, golünü attı ve formayı kaptı. Bizim oyuncularımızda bunu örnek almalı.”

“YÖNETİMİN SUÇU YOK”

Türkmen, “Yönetim olarak bu tabloda kendinizi sorumlu hissetmiyor musunuz?” sorusuna ise, “Başkan olarak tüm gerekenleri yapıyorum. Oyuncularımıza günü geldiğinde ödemeleri yapıyoruz. Bizim yönetim olarak bir kusurumuz yok. Biz başarı bekliyoruz” şeklinde yanıt verdi.

CUPER’İN SÖZLEŞMESİ UZATILIYOR

Türkmen son olarak Hector Cuper ile daha uzun çalışmak istediklerini ve devre arasında sözleşmesini uzatacaklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:13:26,