SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, Gençlerbirliği deplasmanında ligdeki kaderini yakından ilgilendiren bir maça çıkarken, genel menajer Giray Bulak ve yönetim transfer mesaisindeydi. Asbaşkan Nevzat Şakar ve Giray Bulak akşam saatlerinde Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk ile bir araya geldi ve Ankara temsilcisinin Trabzon kökenli stoperi Aykut Demir'in transferi ile ilgili ilk ciddi adımı attı.

Teknik direktör Şenol Güneş'in kadrosunda görmeyi çok istediği genç savunmacı için Karadeniz ekibinin takas artı para ile sonuca gitmeyi amaçladığı öğrenildi. Sezon başında Yasin Öztekin ve Soner Aydoğdu'yu bordo-mavililere gönderen, Aykut için ise “Onu da verirsek tüm iskeletimizi satmış oluruz” cevabı veren G.Birliği ise bu kez transfere daha ılımlı yaklaştı.

PRENSİPTE EL SIKIŞTILAR

Trabzonspor’dan ilk aşamada takasta oyuncu istemeyen Ankara ekibi, daha sonrasında teknik adam Fuat Çapa'nın yakından tanıdığı Paulo Henrique yanı sıra bir miktar da para önerilince yumuşadı. Cem Onuk'un yanı sıra Sadri Şener'in görüştüğü İlhan Cavcav da bu teklife sıcak bakınca prensipte el sıkışıldı. Ancak Şenol Güneş'in son haftalarda Sambacı yıldıza son bir şans daha vereceği ve Brezilyalı'nın bu şansı değerlendememesi halinde son bir kez daha masaya oturulacağı belirtildi. Hollanda'da oynarken Trabzonspor'un kapısından dönen 24 yaşındaki stoperin ise, G.Saray'ın ilgisine rağmen memleketinin takımında oynamayı çok istediği biliniyor.

Tanju EREN/AMK

Yayınlanma Tarihi:11:11,