SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslında onayladı!

5 Aralık 2012

Wesley Sneijder için her kafadan bir ses çıkıyor. Türk, İtalyan, Hollanda, Fransız medyası iddia üzerine iddia atıyor… Biz AMK olarak haberin kaynağına indik ve Sneijder için tek söz sahibi olan menajeri Sören Lerby'e ulaştık. Guus Hiddink yönetiminde Avrupa Şampiyonu olan efsane PSV Eindhoven'ın değişmez isimlerinden Danimarkalı eski futbolcu, telefonu endişeli bir ses tonuyla açtı.

Belli ki, Sneijder ile ilgili bir spekülasyona sebep olmak istemiyor. Türkiye'den aradığımızı söyleyip, Fenerbahçe adını telaffuz ettiğimizde ise bir anda afallayıp, “Bu konuda konuşmak istemiyorum, yorum yok” dedi. Tecrübeyle sabittir. Lerby'nin bu sözleri, bir anda konuyu kapatmak istemesi Fenerbahçe ile Sneijder arasındaki sıcak temasın bir kanıtı.

Ama tüm bunlar Sneijder'in sarı-lacivertli formayı giymesinin çok kolay olacağı anlamına gelmiyor. Sadece taliplerden birinin Fenerbahçe olduğunu onaylar nitelikte. Mali açıdan bu işin altından kalkabilecek her kulüp Hollandalı'yı kadrosunda görmek ister. Gideceği takıma sağlayacağı katkı üzerine konuşmak yersiz, kalitesi ortada, standartı Süper Lig'in üzerinde. Gelir mi? İşte orası zor ama imkansız değil. Sneijder transferi de sabır isteyen bir operasyon gerektiriyor, tıpkı R.Carlos, Anelka, Krasic'te olduğu gibi.

Bir örnek vermek gerekirse 2005 Konfederasyon Kupası finalinde Brezilyalı meslektaşlarımız arasında da Roberto Carlos-F.Bahçe flörtü konuşuluyordu, transfer 2007'de gerçekleşti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek