SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol basınının önde gelen gazetelerinden Marca, R.Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun koltuğuna Carlo Ancelotti ya da Loachim Löw’ün geçebileceğini iddia etti. Gazetede yer alan habere göre, eflatun-beyazlı kulübün başkanı Florentino Perez, taraftar ve basın mensuplarıyla sürekli tartışan Portekizli teknik adamın R.Madrid’e zarar verdiğini düşünüyor.

Başkan Perez’in, Mourinho’nun koltuğuna oturacak isimlerde aradığı kriterlerin başında ‘yıldız futbolcularla sorunsuz bir şekilde çalışabilme’ özelliği geliyor. Bunun yanında Şampiyonlar Ligi deneyimi olması, basın ile iyi ilişkiler kurması ve baskı altında çalışabilme özelliklerine sahip olması Perez’in bir teknik direktörde aradığı diğer nitelikler…

Perez’in bu noktada, PSG’yi çalıştıran Carlo Ancelotti’yi Madrid ekibinin başında görmek istediği belirtiliyor. Katar sermayesiyle güçlenen PSG, Ancelotti önderliğinde Fransa liginde 15 maçta topladığı 26 puanla lider Lyon’un 5 puan gerisinde 4. sırada bulunuyor.

Perez’in kafasındaki bir diğer isim ise Almanya Milli Takımı’na büyük ivme kazandıran Joachim Löw. Alman teknik adamın öncelikli hedefleri arasında milli takım ile 2014 Avrupa Şampiyonası ve 2016 Dünya Kupası’nda başarı elde etme hedefleri göz önünde bulundurulursa Perez’in Löw için şartları bir hayli zorlaması gerekiyor.

Yayınlanma Tarihi:12:02,