SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli Alex ve Deivida ile G.Saray’da forma giyen Cassio Lincoln Türkiye’de rakipti ancak şimdi Coritiba’da takım arkadaşları! Lincoln, “Alex’e 10 numaralı formayı verebileceğimi söyledim” açıklamasını yaptı.

Yolu Türkiye’den geçen Alex, Deivid ve Lincoln, şimdi doğdukları yer olan Brezilya’da Coritiba’da buluştu. Üç eski dost Sabah Gazetesi’ne özel açıklamalar yaptı. Türkiye’de gönüllere taht kuran üç futbolcuyla o günlerden bu günlere kısa bir söyleşi yapıldı.

Fenerbahçe’deki neşeli halini hiç kaybetmemiş olan Deivid’e “Saçların çok beyazlaşmış” deyince cevabı bir hayli ilginç oldu: “F.Bahçe’deki son dönemimde başkan Aziz Yıldırım’ın bana karşı tutumu (Aziz Yıldırım, Deivid’e ‘Aldığın parayı hak ediyor musun’ eleştirisinde bulunmuştu) ve Flamengo’da oynarken 22 ay para alamamak beni bu hale getirdi.” Ardından da ekledi: “Eeee yaşım da 33’e geldi o kadar olsun.”

“YENGEÇ DANSIMIZ UNUTULMAZ”

Deivid’in Fenerbahçe deyince unutamadıkları şöyle: “Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadığımız sezon çok kaliteli bir kadromuz vardı. O sezon Inter, Sevilla ve Chelsea’ye attığım goller kariyerimin en anlamlı golleriydi. Bir de Galatasaray maçındaki yengeç dansımız, Türkiye’de büyük bir iz bıraktı.”

Deivid de Souza, Fenerbahçe’nin Alex’i göndererek büyük hata yaptığını iddia etti ve ekledi: “Ama iyi oldu. Birlikte omuz omuza şampiyonluk için savaşacağız.”

“10 NUMARA SANA ÇOK YAKIŞIYOR”

Galatasaray’ın eski oyuncusu Lincoln, kendi ağzıyla 10 numara polemiği hakkında, “Alex ile 23 yaş altı milli takımında birlikte oynamıştık. 10 yıl sonra yeniden bir aradayız. Türkiye’deyken “Alex mi, Lincoln mü” tartışmaları beni hep rahatsız etmişti, umarım burada böyle tartışmalar yaşanmaz. Alex Coritiba’ya geldikten sonra kendisine 10 numaralı formayı verebileceğimi söyledim. Ancak bana ’10 özel futbolcuların forma numarasıdır, 10 numara sana çok yakışıyor’ diyerek büyük bir jest yaptı. Galatasaray’dan ayrıldığım günden beri sosyal medyadan taraftarlar ile yazışıyoruz. Eski takımım ile ilgili sürekli bilgi alıyorum.” dedi.

Alex ise yeni takımına alıştığını söylediğini belirterek, “Tesislerimiz Samandıra ile kıyaslanmayacak şekilde küçük. Stadımız 37 bin kişilik ve Saracoğlu kadar olmasa da ateşli. Şu anda idmanlara çıkıyorum ama Ocak ayı sonunda yerel lig ile birlikte oynamaya başlayacağım.” ifadelerini kullandı

Alex F.Bahçe 2004-2012

“Doğduğum, büyüdüğüm, beni Alex yapan şehre yeniden hizmet edecek olmaktan mutluyum.”

Deivid F.Bahçe 2006-2010

“F.Bahçe’deki son dönemimde Başkan Aziz Yıldırım’ın bana karşı tutumu saçlarımı beyazlattı.”

Lincoln G.Saray 2007-2009

“En sevdiğim arkadaşım Hasan Şaş antrenör olmuş. İlk Türkçe kelimeleri ondan öğrenmiştim ama söyleyemem.”

Yayınlanma Tarihi:10:15,