SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen hafta farklı mağlubiyet alan iki ekibin mücadelesinden çıkacak netice ligde gelecek haftalardaki konumlarını belirlemesi açısından ayrı bir önem taşıyordu. Her iki takımında maç öncesinde önemli eksikleri vardı. Trabzonspor'da Sapara, Janko, Bamba ve Soner kadrodaki yerlerini alamazken, ev sahibi ekipte ise Serkan, Azofeyfa ve Curri eksik isimlerdi.

Her iki takım adına da alınacak mağlubiyet hedeften tamamen uzaklaştırmasa da ilk devre maçlarının bitimine 3 hafta kala üst sıralardaki takımlar ile puan farkının açılmasına sebep olacaktı. Karşılaşmaya hızlı ve tempolu başlayan Trabzonspor henüz 4. dakikada Emerson ile ilk golünü buldu. Gençlerbirliği kalesinde gördüğü bu şok golden sonra rakip kalede Artun ve Petroviç ile tam gol pozisyonları yakalayıp etkili olmaya başladığı dakikalarda, Petroviç gördüğü kırmızı kart ile hem takımını eksik bıraktı hem de Fuat hocanın tüm oyun planlarını alt üst etti.

İkinci yarıda Colman'ın yerine oyuna giren Alanzınho hücum zenginliğinin ve pas kalitesinin artmasına önemli katkıda bulundu. Attığı golden sonra rahatlayan Halil ikinci yarıda daha etkili oynadı. Daha az pas hatası yapıp daha doğru koşular yapmaya başlayınca Trabzonspor'un atak kalitesi ve atak devamlılığını yakalamasında en etkili oyuncusu oldu. Olcan'ın ayağından kazanılan şahane frikik golünden sonra oldukça rahatlayan ve rakibin direncini tamamen kıran Trabzonspor'da Şenol hoca yaptığı ikinci hamle ile Yasin'i oyuna alarak hem skorun artmasını hem de maçın hücum şova dönmesini sağladı. Haftalardır oyundan çıkarken ıslıklanan Halil'i oyundan alıp alkışlatmasını da gerekli ve önemli bir motivasyon hamlesi olarak görüyorum. Maçın tamamına baktığımızda ise ortaya çıkan fotoğrafın tam ortasında aile büyüğü olarak Adrian'ı görüyorum. Bu maçın kazanılmasında ve skorun artmasında en büyük rol Adrian'ın güzel ve etkili oyunu oldu.

Yayınlanma Tarihi:08:39,