SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı ve Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Lutfi Arıboğan, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda yapacakları Braga maçını kazanacaklarına inandığını belirterek, “Braga maçını kazanıp, Şampiyonlar Ligi’nde yolumuza başarıyla devam edeceğiz” dedi.

Çarşamba günü deplasmanda Braga ile çok önemli bir maça çıkacaklarını vurgulayarak, “Galatasaray kurulduğu günden itibaren sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformda Türkiye’yi temsil etmiş, en başarılı kulübümüzdür. O nedenle Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’nin gururu olmaya başarıyla devam edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’de aldığı istikrarsız sonuçlarla ilgili olarak Lutfi Arıboğan, “Kabul etmemiz gerekiyor ki hem kulüp düzeyinde hem milli takım düzeyinde, farklı branşlarda sportif sonuçların istikrarlı ve sürdürülebilir olması için yapılması gereken bir çok şey var. Zaten biz yöneticilerin görevi de bu. Bunları planlamak, organize etmek, ölçülebilir ve yönetilebilir hale getirmek” ifadelerini kullandı.

“Hedefleri yükselttiğinizde Türkiye’de zaman zaman daha alt hedeflerde bazen istikrarsızlıklar yaşayabiliyorsunuz” diyen Arıboğan, şöyle devam etti: “Biz de Galatasaray olarak zaman zaman bunu yaşıyoruz. Bunun birçok nedeni var. Nedenlerden bir tanesi de Galatasaray gibi büyük bir takımla karşılaşan rakiplerimizin hepsi çok iyi oynamak istiyorlar, maça çok hazır çıkıyorlar. Zaman zaman bizim takımımız da üst hedefleri düşünürken, Avrupa’da daha yukarıdaki başarıları planlarken, bugünün maçına bazen konsantrasyon eksiğiyle çıkabiliyor. Ancak söylediğim gibi Türk sporunun bu konularda alacağı çok yol var. Teknik olarak sahada alacağı çok yol var, ama bence en önemlisi bunun çözümü psikolojik. Türk sporunda zihinsel performansta da istikrarı ve sürdürülebilirliği yakalamamız gerekiyor. Uluslararası üst düzey başarılar ve başarıda süreklilik göstermek için bu konuda alacağımız çok yol var.”

“Teknik ekip isterse transferde gerekenleri yaparız”

Lutfi Arıboğan, “UEFA Şampiyonlar Ligi’nde devam ederseniz transfer olacak mı?” sorusu üzerine, teknik heyetten bu yönde bir istek gelmesi halinde gerekeni yapacaklarını söyledi.

Kendilerine henüz böyle bir teklifin gelmediğini dile getiren Arıboğan, “Kulüp içinde ciddiyetle sürdürdüğümüz görev bölümü içerisinde henüz teknik ekibimizden böyle bir teklif, böyle bir yaklaşım gelmedi. Bu haftaki maçtan sonra oluşan pozisyonda kendilerinden değerlendirme bekliyoruz. Böyle bir arzuları olursa transfer için de gerekenleri yapacağız” diye konuştu.

“Arena’nın zemininde rapor çıktıktan sonra gereken yapılacak”

Türkiye’de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın oynanacağı statlardan biri olan Türk Telekom Arena’nın, Türk sporu için çok önemli bir görevi olduğunu vurgulayan Lutfi Arıboğan, “Zaten Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi maçlarımızı burada oynuyoruz. Artı olarak yaz aylarında FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası maçları oynanacak. Bu stat Türkiye’nin gurur duyduğu, yüz akı bir stat. Tesis olarak Türkiye’nin 1 numarası” şeklinde konuştu.

Arıboğan, Türk Telekom Arena’nın zeminiyle ilgili bir soruya şöyle yanıt verdi: “Türkiye’nin en saygın kurumuna bu konuda çalışma yaptırıyoruz. Raporun sonucunu bekliyoruz. Raporun sonucu geldiği zaman Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Spor Bakanlığı ile koordineli bir şekilde gereken neyse yapacağız. Bu stat Galatasaray’ın üst düzeyde kullandığı, ama sorunlar olduğunda da sorunların hep birlikte çözüleceği bir tesis. Rapor çıktıktan sonra bu stat için gerekli zaman bulunarak, gereken neyse hepsini yapacağız. Bu stat tribünüyle, zeminiyle, diğer detaylarıyla Türkiye’nin gururu bir tesis olmaya devam edecek.”

Yayınlanma Tarihi:14:13,