SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Eskiden bir elleri yağda diğer elleri baldaymış. Şimdi feda zamanı. Tesislere ıstakoz girerse biz giremeyiz. Bize bir yumurta bir domates bir biber yeter”

Artık klasik haline getirdiği basın sohbetlerini dün de sürdüren Samet Aybaba'nın gündeminde yine menemen vardı. Gazetecilerin Mustafa Denizli dönemine gönderme yaparak, “Eskiden tesislerde ıstakoz da yeniyordu” demesi üzerine cevap veren Aybaba, “Onların bir eli yağda bir eli baldaymış. Şimdi feda zamanı. Tesislere ıstakoz girerse biz giremeyiz. Menemen bizim eskiden beri yediğimiz bir yemek. Bir yumurta, bir domates, bir biber yeterli. Eskişehir maçından sonra da yiyeceğiz” dedi.

GENÇLER KAMPA YETİŞECEK Yoğun fikstüre atıfta bulunan Samet Aybaba, “Lig ve kupa maçları üst üste gelecek. Cuma Eskişehirspor, salı kupa maçı var, cumartesi Gençlerbirliği, sonra yine kupa… Yoğun bir döneme giriyoruz. Zirveye yaklaşmamız bizim stratejimizi değiştirmeyecek. Bizim öncelikli hedefimiz Eskişehir maçı” diye konuştu. 3-9 Ocak arası Antalya'da kampa gireceklerini vurgulayan ve bu kampa genç oyuncuları da çağıracaklarını ifade eden tecrübeli hoca, bazı futbolcuları ise kiraya vereceklerini söyledi. Takım savunmasının maçtan maça değişiklik gösterdiğini vurgulayan Aybaba, “Ordu maçı atanın kazanacağı bir maçtı. Biz attık kazandık. Rakiplerin de aynı hafta puan kaybetmesi iyi oldu” dedi.

SAVUNMA SORUSUNA KIZDI

Sezon başında eleştirdiği Necip Uysal'ın artık sorumluluk aldığını ifade eden Samet Aybaba, “Defansta sıkıntı var mı?” sorusuna ise, “Elimizdeki kadronun en iyisini sahaya çıkartıyoruz. 40 senedir futbolun içinde olan birinin görmediğini…” dedi ve cümlesini yarıda keserek basın mensuplarının arasından ayrılarak antrenmana geri döndü.