SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AC Milan CEO’su Adriano Galliani Santos’un Brezilyalı yıldızı Neymar Jr’ın dünyanın en iyi hücum oyuncularından biri olduğunu söyledi.

Son dönemin futbolda yükselen feomenlerden biri hiç kuşkusuz Santos forması altında yaptıklarıyla dikkatleri üzerine çeken Neymar. Brezilyalı futbolcunun kulübünün 100. yıl kutlamalarından sonra dünyaca ünlü kulüplerden birine transfer olmasına kesin gözle bakılıyor. Neymar ile ilgilenen takımların arasında ise Barcelona, Real Madrid, Paris Saint-Germain gibi dünya devleri yer alıyor.

Stephan El Shaarawy ile Neymar’ın müthiş bir ikili olabileceğini söyleyen Galliani basına yaptığı açıklamada, “Neymar ve El Shaarawy kendi yaşlarında dünyanın en iyi hücum oyuncuları. İkisini birden aynı takımda görmek gerçekten harika olabilirdi. Ama Neymar gibi bir oyuncuyu istiyorsanız bunun bedelini de ödemelisiniz.” diye konuştu.

Takımdan ayrılması gündemde olan Alexandre Pato için herhangi bir takımdan teklif almadıklarını da sözlerine ekleyen Galliani açıklamasını tamamladı.