SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son 4 haftada İstanbul Büyükşehir Belediyespor aleyhine verilen 4 penaltının 3’ünü kurtaran deneyimli kaleci Eduardo Carvalho, penaltı kurtarmanın kendisi için mutluluk verici olduğunu söyledi. Penaltı kurtarmaktan daha önemlisinin takımının galip gelmesi olduğunu anlatan Eduardo, ”Benim görevim topun kaleye girmesini önlemek. Penaltı sırasında rakibin konsantrasyonunu engellemek ve topu nereye atabileceğini tahmin etmek için elimden geleni yapıyorum. Tabi ondan sonrası şansa kalıyor. Şans da yanımda olunca kurtarıyorum” şeklinde konuştu.

”MELO GERÇEK BİR KALECİ GİBİYDİ”

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında oynanan Sanica Boru Elazığspor-Galatasaray maçının son dakikalarında, kırmızı kart gören Fernando Muslera’nın yerine geçerek bir de penaltı kurtaran Galatasaray’ın Brezilyalı oyuncusu Felipe Melo’yu da değerlendiren Eduardo, ”Melo, orada gerçek bir kaleci gibi davrandı ve penaltıyı kurtardı. Penaltılar özel anlar. Karşı karşıyasınız ve ikiniz de birbirinizi kandırmaya çalışıyorsunuz. Melo, rakibini kandırmayı başardı” yorumunda bulundu.

Son olarak önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile oynayacakları maç hakkında konuşan Eduardo, kendileri açısından zor bir maç olacağını bildirerek, ”İyi oyunculara sahip, güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Fakat biz de neler yapabileceğimizi bir çok kez gösterdik. Elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe’ye saygı duyacağız ama bu onlardan korktuğumuz anlamına gelmiyor.