SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şakar, Kayseri’de Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi yaşanan olayların Trabzonspor ile ilgisi olmadığını belirterek, ”Bizi bu işin içine çekmek isteyen, bu işi bilinçli olarak yapan bazı kurum, kuruluşlar var. Bunları ayıplıyorum, kınıyorum. Bunlar anarşi doğurur hiç kimseye fayda sağlamaz ki. Kayseri Emniyet Müdürlüğü ve Kayseri Valiliği’nden bilgi aldık, bu işin Trabzon, Trabzonspor ile hiçbir ilgisi yok. Bunun altını net bir şekilde çiziyorum. Bunları yapanları, bu asılsız haberi çıkaranları kınıyorum lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe takım otobüsüne sprey ile ”TS” yazılmasının Trabzonspor’u olayların içine çekmek için mi yapıldı yönündeki bir soru üzerine Şakar, ”Ben öyle tahmin ediyorum. Ama görmediğim, bilmediğim şeylerde kimseye çamur atamayız. Ama Kayseri Valiliği’nin, Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması var. Bu olayların hiçbir şekilde Trabzonspor ile ilgisinin olmadığını net bir şekilde söylüyorlar” yanıtını verdi.

”Onur’un sözleşmesinde madde var”

Kaleci Onur Recep Kıvrak’ın Galatasaray’a gideceği ve bu futbolcunun sözleşmesinde ”7,5 milyon avro bonservis bedeli ödenmesi halinde serbest kalır” maddesinin bulunduğu yönündeki söylemlere ilişkin düşüncelerin açıklayan Şakar, şunları kaydetti:

”Onur’un 7,5 milyon avroya serbest kalır maddesi vardır. Fakat Onur Trabzonspor’dan memnun, biz Onur’dan memnunuz. Onur’un ayrılma gibi bir niyeti yok. Bizim de onu bırakma gibi bir niyetimiz yok. Net altını çiziyorum. Bu söylemler spekülasyondur, doğru değildir. Herkes kendi işine baksın. Biz oyuncularımızdan oyuncularımız da kulübünden memnundur. Bir sıkıntı olmayacak. Zannediyorum Onur da bugün yarın bir açıklama yapıp bunu net bir şekilde yalanlayacak.”

Şakar, futbolcularıyla ilgili transfer söylemlerinde hep Galatasaray’ın adının geçmesi konusunda ise ”Ben yeni bir polemik açmak istemiyorum. Kim, hangi kulüp bunu yaparsa yapsın bunlar çok doğru şeyler değil. Bunlar Türk futboluna bir kar getirmez. Trabzonspor büyük bir kulüptür. Trabzonspor istemedikten sonra kimse Trabzonspor’un elinden kolayca futbolcu alamaz” diye konuştu.

Şakar, transfer çalışmalarının her zaman sürdüğünü de belirterek, ”Transfer dönemine daha var. Giray Bulak ve arkadaşları çalışmalarına devam ediyor. Oyuncu katar mıyız katmaz mıyız, oyuncu bırakabilir miyiz bunun kararını teknik kadro verir. Netleşmiş bir şey yok. 28 oyuncumuzla devam ediyoruz” dedi.

-”Başkan Sadri Şener kongreye gelecek”- Şakar, Kulüp Başkanı Sadri Şener’in 8 Aralık’ta yapılacak mali genel kurula katılacağını belirterek, ”Trabzonspor’un başkanı tabi ki gelecek. Kulübün başkanı, yönetim olarak en iyi şekilde kendimizi ifade edeceğiz. Yaptıklarımızın hesabını vereceğiz” dedi.

Nevzat Şakar, Eskişehirspor maçında protokol tribününde yaşanan olaylar sonrası Başkan Şener’in bir daha maçlara gelmeyeceği yönündeki iddialara ilişkin olarak ise ”Başkan Eskişehir maçında biraz üzüldü, kırıldı haklı olarak, canı yandı biraz ama tabi ki gelecek. Trabzonspor’un başkanının kulübe küsme gibi bir şeyi olamaz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:33,