SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) Grand Prix Konseyi, turnuvaya katılacak ülke sayısını 16’dan 20’ye yükseltti.

FIVB Başkan Vekili Aleksandar Boricic’in başkanlığında dün Lozan’da toplanan konseyin, Grand Prix müsabakalarının kalitesini arttırmak amacıyla İtalya (son Dünya Kupası şampiyonu), Rusya (son dünya şampiyonu), Türkiye (2012 Grand Prix üçüncüsü ve dünya sıralamasında 7.) ve Almanya (dünya sıralamasında 10.) bayan milli takımlarını da 2013 müsabakalarına ekledi.

Böylece “Filenin sultanları” 2013 FIVB Grand Prix’sine doğrudan katılma hakkı elde etti.

Türkiye, 2-4 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılacak ilk hafta maçlarında Japonya, Tayland ve Afrika Voleybol Konfederasyonu’na bağlı bir takım ile (C) Grubu’nda, 9-11 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılacak 2. hafta maçlarında Çin, Arjantin ve Çek Cumhuriyeti ile (I) Grubu’nda, 16-18 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılacak 3. hafta maçlarında ise İtalya, Dominik Cumhuriyeti ve Afrika Voleybol Konfederasyonu’na bağlı bir ülke ile (O) Grubu’nda yer alacak.

Japonya’da yapılacak finallerde ise Japonya’nın yanı sıra grup maçlarının ardından ilk 5 sırayı alan takımlar arasında yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:20:36,