SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Braga'lı Hugo Viana ile ilgilendiği belirtilen yönetimin, aynı takımda forma giyen ‘Predator’ lakaplu Eder'i de transfer etmek istediği ileri sürüldü.

Sarı-lacivertliler'in, iki yıldız için Braga'ya 10 milyon euro'luk paket teklif yapacağı iddia edildi.

Braga Başkanı Salvador, Avrupa devlerinin takibinde olan Eder için, “Değeri sözleşmesinde yazan bedel (30 milyon euro'ya serbest kalır maddesi var). Bu paraya isteyen alır” demişti. Ancak, Avrupa kupalarından devam etme şansı kalmayan Braga'nın, Eder'i elinde tutmasının zor olduğu ve fiyat kıracağı bildirildi.

Hugo Viana kimdir?

Hugo Miguel Ferreira Viana; (doğum: 15 Ocak 1983, Barcelos) Portekizli bir saha oyuncusu olan Hugo Viana, Portekiz Milli Takımının da formasını giyiyor. Avrupa'da yılın genç futbolcu futbolcu ödülünü kazandı ve 12 milyon euro'ya Newcastle United takımına transfer oldu. Newcastle United'da iki sezon oynadıktan sonra Sporting Lizbon'a kiralık olarak geri döndü. 2005-2006 sezonunun başında Valencia kulübüne kiralık olarak giden Hugo Viana, Mart 2006′da Valencia ile 1.5 milyon euro karşılığında sözleşme imzaladı. Daha sonra 2009 yılında Braga'da kiralık olarak oynamaya başladı.

Eder Antonio Macedo Lopes kimdir?

Eder; 22 Aralık 1987 yılında doğdu. Futbola Portekiz'in Guinea Bissauan takımında başladı. 2006 yılında Oliveira Hospital takımda profesyonel sözleşme imzaladı. 2007-2008 yıllarında Tourizense, 2008-2012 yılları arasında Academica takımlarının formalarını giydi ve 2012 yılından bu yana da Braga takımda forvet olarak görev yapıyor. Güçlü fiziği ve çabukluğuyla dikkat çeken Eder Portekiz Milli Takımı'na zaman zaman çağrılmakta ve Portekiz Milli Takımının kadrosunda da yer almaktadır.

Yayınlanma Tarihi:16:19,