SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TV8’de yayınlanan Telegol’e konuşan Polat, Ünal Aysal’ın kendisini muhattap almadığını ifade ederken kulüpte asla affedemeyeceği isimler bulunduğunu dile getirdi.

Kitap konusu hakkında konuşan Polat ,”Bunun medyaya yansımasına hayret ediyorum. Yazma sebebim de bu kitapla ilgili özellikle TT Arena esas ağırlığı olan görüntülere sahipti. TT Arena ile ilgili olarak elştirildik ki bu kadar eleştiriden sonra madem bu kadar yer alacaktı en azından bunu yapanlarla ilgili 1-2 kelime olmalı dedim. Sonra da konu medyaya taşındı ve bana bir cevap geldi. Sayın başkandan değil başka bir gsli arkadaştan geldi. Demek ki bizi muhattap almıyorlar.” sözlerini kullandı.

Polat, “Orada resmimi olsa nolur olmasa nolur. Benim yaptıklarımı herkes biliyor. Unutturmak veya tarihten silmeye kimsenin gücü yetmez. Her arenanın önünden geçerken beni istemese de bazıları hatırlayacaklar.” diyerek mesaj gönderdi.

Aysal ile uzun süredir görüşmediklerini belirten Polat, “Sayın başkan ve benim görüşmem 1 senedir olmadı. Saygı konusuna gelince ayrıldığımdan beri bir hayli beni üzdüler iki defa iş yerim evim arandı iki defa disiplin kuruluna verildim 7 seneyle yargılandım bir kayıp makbuz yüzünden statla ilgili bir kasilik olunca ben suçlandım geçmişte bir başkana bunların yapıldığna şahitr olmadım. Hayretler içinde izliyorum.” sözlerini kullanarak üzgünlüğünü dile getirdi.

Kendisi ile ilgili mahkemelere taşınan olaylar hakkında da açıklama yapan Polat, kendilerinin Aysal yönetimi tarafından yargıya itiraz edildiğini ifade edip “Oradaki mesele usulsüz olan idari ibrasızlığın ortadan kalkmasıydı. Çok büyük özveriyle çalışıp eserler çıkardık. G.Saray’ı kayyuma düşmekten kurtardık. Yapılanları herkes bilyior. Ancak bu durum tüm bunlara rağmen bizi rahatsız etti. Biz de kaldırılması için mahkeme başvuduk ve lehimize bir karar çıktı ama Galatasaray yönetim kurulu bu kararın tekrar gözden geçirilmesi için itiraz etti. Şimdi artık yargı safhasında. Tüm bu olayların olduğu dönemlerde şike olayı çıktı ve büyük kulüplerin ismileri karıştı ama bu işe tek bulaşmayan G.Saray’dı. Kamunun gözünde bir aklanmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

Divan Kurulu’nda konuşan İnan Kıraç hakkında ise Polat, “Bu iddiada bulunanların aslında Ali Sami Yen ismi ile neler yaptına bakmak lazım. Ali Sami Yen bey ile ilgili olarak Galatasaray tarihinde ilk defa ben bir sergi düzenledim. Ali Sami Yen bey ile ilgili pul bastırdık. Acaba bu müzeyi kimler ziyaret etmiş? O sergiyi izlemişler mi? TT Arena’da açıldığı gün Ali Sami Yen Spor Kompleksi ve metrodan çıktıktan sonra Ali Sami Yen Spor Kompleksi yazıyordu. Bir müddet sonra burası Ali Sami Yen ve Galatasaray kokacak dedim. Bir kralama kampanyası başlattılar ve halen de devam ediyor.” dedi.

Polat son olarak Ünal Aysal’a sert bir mesaj gönderdi:

“Son 1,5 senede yaşadıklarımın 10’da 1’i kendi başına gelseydi ne hissederdi acaba merak ediyorum. Ben genele olarak kindar biri değilim ama kırgın olduğumu söyleyemeyeceğim kimse yok ama affedemeyeceğim isimler var. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz zaten.”