SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid’in Arjantinli hocası Diego Simeone maç sonrası basın toplantısında konuştu. Çift forvetli sistemle sahaya çıktıklarını ve hücumda gerekli etkinliği yaratamadıkları için kaybettiklerini söyleyen Simeone, Filipe Luis’i de neden kadroya almadığını açıkladı. Arjantinli hoca şu cümlelerle maçı değerlendirdi:

“Şimdi önümüzdeki maçlara bakacağız. Yediğimiz ilk gole kadar takım çok iyiydi. Yediğimiz golden sonra işler zorlaştı. Psikolojik olarak geriye düştük ve atak yapamadık.”

“Çift forvetle sahaya çıkmayı düşündük. Arda ve Koke’de hücum hattında destek olacaklardı. Hücumda etkili olamamamız kaybetmemize neden oldu.”

” YARA ALDIK”

“Yara aldık. Pazartesinden itibaren çalışmalarımıza devam edip UEFA Avrupa Ligi’nde bunu kapatmaya çalışacağız.”

“Filipe Luis yüzde yüz hazır değildi ve onu riske etmek istemedim. Silvio, Cisma veya Cata üçlüsünden birini tercih edecektim. cata bu seçeneklerden en iyisiydi; çünkü Di Maria’yı defansif olarak en iyi o karşılaşabilirdi. Bence iyi de oynadı.”

“Her maça puan almak amacıyla çıkıyoruz. Daha öncede söylediğim gibi hedefimiz ligi mümkün olduğunca üst sırada bitirmek.”

Second or third place, aim: “We take each game hoping to reach most points. I said after finishing the last league we should improve the position and that’s what we want. “