SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, sezon başında ezeli rakibi Fenerbahçe’nin de talip olduğu Hamit Altıntop’u büyük umutlarla transfer etmişti. Bu transfer camiada büyük heyecan yaratmış ve coşkuyla karşılanmıştı. Sarı-kırmızılı taraftarların büyük sevgi seliyle karşıladıkları yıldız oyuncu şimdilerde yuhalanıp, ıslıklanıyor. Milli oyuncu peki bu sürece nasıl geldi?

Fenerbahçe’nin de peşinden koştuğu yıldız oyuncuya, Galatasaray Real Madrid’e 3,5 milyon Euro bonservis bedeli, 2012-2013, 2013-2014 sezonları için 2.9 milyon Euro yıllık sabit ücret ayrıca maç başına da 20 bin Euro karşılığında bu transferi gerçekleştirdi. Bu kadar yüksek bir bedelle transfer edilen Hamit için beklentiler büyük oldu, fakat yıldız oyuncu Süper Lig’in 15. haftasına gelinmesine rağmen, ne Avrupa’da ne de ligde herhangi bir varlık gösteremedi. Sürekli uyum sürecinden bahsedilen oyuncunun bu kadar zaman geçmesine rağmen hala bekleneni vermemesi çileden çıkardı ve ligdeki son Gaziantepspor maçında da sahada varlık gösteremeyen Hamit, karşılaşmanın ikinci yarısında kenara alınırken taraftarların ıslıklı protestosuna maruz kaldı.

Yıldız oyuncuya ilk tepki bu değildi tabiki; Millilerimizin, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu maçında Romanya’ya 1-0 mağlup olduğu maçta Hamit Altıntop yine sergilediği kötü oyunla taraftarların protestosuna uğramıştı. Kısaca Hamit Türkiye’ye geldiğinden beri yıldızı bir türlü parlamadı ve anlaşılan o ki uyum süreci devam ediyor!

Cumali ÇİNKILIÇ/ amkspor.com

İŞTE HAMİT’İN GALATASARAY KARNESİ

SÜPER LİG

Oynadığı maç               Attığı gol    Sarı kart    Kırmızı kart     Süre 12                                    –                 4               –                     893

ŞAMPİYONLAR LİGİ

4                                    –                   1              –                    390

TÜRKİYE SÜPER KUPA

1                                   –                                                            90

TOPLAM: 17 MAÇ                                                                    1292