SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tek forvete dönecek tecrübeli hoca, Hamit'e karşı tavırlarından rahatsız olduğu Eboue'yi kesecek.

Galatasaray geçen sezona 4-3-3 taktiğiyle başlamış ancak takım bu sisteme alışamayınca teknik direktör Fatih Terim de şapkadan tavşan çıkarmış, 4-4-2 ile kupalara uzanmıştı. Ancak yeni sezonda da bu sistem işlerliğini yitirdi. Yeni transferlerin bu dizilişe uyum sağlayamaması ve daha da önemlisi Selçuk ile Melo'nun geçen sezondan çok uzak kalması, Ujfalusi'nin yokluğunda savunmanın dağılması Terim'i yeni arayışa itti. G.Saray'ın hocası Devler Ligi'ndeki kritik Braga sınavı öncesi sisteme neşteri vurdu. Galatasaray bundan sonra 4-4-2'yi buzdolabına koyacak 4-2-3-1'le sezona devam edecek.

EBOUE’YE SABRI KALMADI

Fatih Terim kalan haftalarda bu taktikle orta sahayı daha kalabalık tutarak oyun üstünlüğünü pozisyona da yansıtmak istiyor. Orta sahada birçok yan pas yapan ancak kapanan hiçbir rakibi açamayan G.Saray bu bölgede 1 adam fazla oynayarak kilidi kırmaya çalışacak. Yeni sistemde kanatlar da ayrıca önem kazanacak. Ancak öncelik formsuz isimlere kesiği vurmakta. Terim ne formunu ne de tavırlarını beğendiği Eboue'yi Braga maçından başlayarak yanında oturtmayı planlıyor. Hamit ile anlaşamayan Fildişili sağ bek önündeki orta sahayı idare etmeyi seven bir oyuncu. Ancak Hamit ile uyumları ‘sıfır'. Terim, Eboue'yi kenara çekip sağ bek pozisyonunda Hamit Altıntop'u kullanmayı planlıyor. Hamit'in önünde ise henüz formunu bulamasa da çalımları ve dikine oynamasıyla Engin Baytar forma giyecek. Burak tek forvet olacak. Sol kanatta ise Braga'ya karşı Emre Çolak başlayacak, gidişe göre Amrabat kullanılacak.

SIRA GELDİ BRAGA’YA GOL ATMAYA

Sarı-kırmızı formayla TT Arena'da boş geçtiği tek takım Braga olan Burak Yılmaz, Portekiz'de bunun acısını çıkarmak istiyor. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde attığı 5 golde de imzası olan Burak, formunun zirvesinde.

BAŞKAN PORTEKİZ YOLCUSU

Maçlara fazla gitmeyen Ünal Aysal, Portekiz deplasmanında Fatih Terim ve talebelerini yalnız bırakmayacak. Braga'da tribünde olacak Galatasaray Başkanı, Devler Ligi'nde üst tur biletini almaları halinde takıma prim vermeye hazırlanıyor.

Egehan ŞENGÜL/AMK

 

Yayınlanma Tarihi:14:05,