SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlılar belalısı Hasan Kabze'yi durduramadı ama yılmadı. Golcüleri susan Kartal iki yerli oyuncusu İbrahim Toraman ve Oğuzhan ile üst üste 3. maçını kazandı.

Fernandes’in yokluğunda Ordu'ya biraz çekinerek gelen Beşiktaş, Portekizli yıldızın “veliahtı” Oğuzhan'ın şık golüyle Ordu'da dereleri yukarı akıttı. Karşılaşmaya iki takım da birbirini tartarak başlarken, rakibini daha önce tartmayı başaran Orduspor oldu. Beşiktaş'ta Olcay ve Holosko'yu kitleyen ev sahibi ekip, ilk tehlikeli atağa da sahip oldu. 11. dakikada Monje, sol taraftan gelen topu göğsüyle güzel bir şekilde kontrol etti. Ama aynı güzelliği vuruşuna yansıtamayınca McGregor üzerine gelen topu rahat kontrol etti. Samet Aybaba'nın her defasında söylediği ‘basit' hatalardan bir türlü kurtulamayan Beşiktaş, bu hatalardan birini de 24. dakikada yaptı. Olcay'la başlayan ve Ersan'ın devam ettirdiği hatalar zincirini iyi değerlendirerek araya giren Stancu, defansın arasına güzel bir pas attı. Karşı karşıya pozisyonda Hasan, McGregor'un üzerinden topu ağlara gönderdi: 1-0. Sezon başından bu yana inatçı ve pes etmeyen oyun anlayışını yediği golden sonra tekrar hatırlayan Beşiktaş'ın imdadına dün de ‘duran top' yetişti. 34'te Olcay'ın sol taraftan kullandığı kullandığı köşe vuruşunda Sivok topu arka direğe aşırdı. Orada topla buluşan İbrahim Toraman'un vuruşu Fornezzi'den döndü. Ancak takipçiliğini kullanan Ersan, beraberlik golünü getirdi: 1-1.

OĞUZHAN DÖNDÜ VURDU

İkinci yarıya sihirli bir dokunuşla başlayan Beşiktaş, Stancu ve Hasan Kabze'nin başlama vuruşundan itibaren topa hakim olan taraf oldu. 54. dakikada topla buluşan Holosko, meşin yuvarlağı ceza sahası önündeki Oğuzhan'a verdi. Genç oyuncu ceza yayı üzerinde sırtı kaleye dönükken ani bir dönüşle defansı oyundan düşürdü. Fornezzi'nin de beklemediği bir anda düzgün bir vuruşla takımını öne geçirdi: 1-2. 57'de Oğuzhan'a bu kez Fornezzi dur dedi. 69'da Şamil McGregor'u geçemedi. 72'de Hilbert sağdan ortaladı, Olcay'ın yakın mesafeden kafa vuruşunu Fornezzi kurtardı. Kalan dakikadalarda iyi savunma yapan Beşiktaş durantoplarda da hatasız olunca altın değerinde bir galibiyete uzandı.

REKORUN KIYISINDAN DÖNDÜ

5 maç üst üste 3 veya daha fazla gol atma başarısı gösteren siyah-beyazlılar 1988 ve 1996'da olduğu gibi bu kez de seriyi 6. karşılaşmaya taşıyamadı

Ligin en golcü takımı Beşiktaş, Orduspor deplasmanında da bu özelliğini sürdürdü. Zorlu deplasmandan 2-1 galip çıkan Kara Kartal, kendi adına gerçekleştirilmesi oldukça zor bir rekorun kıyısından döndü. Beşiktaş 6 maç üst üste 6 maçta 3 gol ve üzerinde başarısını 1 golle kaçırdı. Aslında siyah-beyazlılar bu başarının 3. kez kıyısından döndü.

 3.KEZ 5’TE KALDI Kartal daha önce iki kez 5 haftalık seriler yakalamıştı. 1995-96 sezonunda 14. hafta ile 18. hafta arasında ve 1988-89 sezonunda 9. hafta ile 13. hafta arasında üst üste 5 maç rakiplerine 3 ve üzerinde gol atan Beşiktaş seriyi 6. maça taşıyamamıştı.

KULÜBEDEN YİNE HAYIR YOK

Siyah-beyazlılar bu sezon ligde yedek kuyübesinden katkı alamıyor. Ligde geride kalan 14 maçta sonradan oyuna giren hiçbir oyuncu skora etki edemedi. Dün de Veli Kavlak, Erkan Kaş ve Batuhan Karadeniz oyuna sonradan dahil oldu. Üç oyuncudan Beşiktaş ne skor ne de asist katkısı göremedi.

ERSAN GÜLÜM ESKİŞEHİR’E YOK

Sarı kart sı­nı­rın­da­ki is­mi Er­san Gü­lüm, Or­dus­por ma­çın­da kart­tan ka­ça­ma­dı. 49. da­ki­ka­da sa­rı kart gö­ren genç fut­bol­cu 15. haf­ta­da­ki Es­ki­şe­his­por ma­çın­da ta­kı­mın yal­nız bı­ra­ka­cak. Di­ğer sı­nır­da­ki isim­ler Uğur ve Si­vok ise ma­çı kart­sız ta­mam­la­dı.

MCGREGOR’UN GOL İŞTAHI DİNMEDİ

Beşiktaş ka­le­si­nin tar­tı­şı­lan is­mi Al­lan McGre­gor ka­le­si­ni dün de ko­ru­ya­ma­dı. Ka­le­si­ne ge­len en­der top­lar­dan bi­rin­de de­fan­sı­nın kur­ba­nı olan İs­koç el­di­ven Sü­per Li­g'­de­ki 12. ma­çın­da ka­le­sin­de  17. go­lü gör­dü. 30 ya­şın­da­ki fi­le bek­çi­si şim­di­ye dek sa­de­ce Ka­ra­bük, Ela­zığ ve Mer­sin İd­man Yur­du maç­la­rın­da gol ye­me­di.

Ersoy ÖZDEM / AMK

KARŞILAŞMADAN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN…

Yayınlanma Tarihi:12:00,