SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir grup Kayserispor taraftarı, sarı-lacivertlilerin kaldığı otelin önünde toplanarak, takımı stada götürmek için bekleyen otobüse taş ve sopalarla saldırmak istedi.

Polis ekiplerinin müdahalesiyle dağılan taraftarlar, bir süre sonra otele tekrar yaklaşmak istedi. Otelin önünde bulunan parktaki lambalara ve çöp kovalarına zarar veren taraftarlar, polisin göz yaşartıcı bombayla müdahalesi sonucu dağıldı.

Parkta ve park yakınındaki otobüs durağında bekleyen bazı vatandaşlar da göz yaşartıcı bombadan etkilendi.

Elinde bıçakla polise mukavemette bulunan bir taraftar, gözaltına alındı.

Saldırıda hem takım otobüsünün hem de Hilton Oteli’nin camları kırıldı. Futbolcularda ve teknik ekipte herhangi bir yaralanma olmadı. Yalnızca otobüs şoförü Cemal, alnından yaralandı. Güvenlik güçleri, saldırıyı yapan gruba biber gazı ile müdahale etti.

“TRABZONSPORLULAR SALDIRDI” İDDİASI     

Fenerbahçe takım otobüsüne saldırı yapan grubun Trabzonspor taraftarları olduğu iddia edildi. Saldırı sonrasında bir kişinin de Fenerbahçe takım otobüsüne sprey boya ile Trabzonspor’un kısaltması olan “TS” yazısını yazdığı görüldü… 20-25 kişilik Trabzonspor taraftarı grubu, Kayserispor – Fenerbahçe karşılaşmasını tribünde bordo-mavili formaları ile takip etti.

 

Trabzonspor taraftar grubu Gurbetçi Gençler, twitter hesabından “Trabzon’un gruru Gurbetçi Gençler Kayseri’de” yazısı yayınladı.

STAD ÖNÜNDE KAVGA ÇIKTI

Kadir Has Stadı’nın önünde Fenerbahçeli ve Kayserili sporseverler arasında çıkan kavgada ise Kayserili Ömer Akkaya dizinden bıçaklandı. Bir başka Kayserili taraftar Emre Yavuz ise burnundan yabancı cisimle yaralandı. Kayserili 2 taraftar, Kayseri Acıbadem Hastanesi’nde tedavi edildi.

TRİBÜNLERDE TRABZONSPOR SESLERİ

Karşılaşmanın 61. dakikasında Kadir Has Stadı’nda tribünlerin bir bölümünde “Trabzonspor” şeklinde tezahürat yapıldı.

Trabzonsporluların kendilerine has olarak gerçekleştirdikleri 61. dakika şovuna bir benzer şov yapmak isteyen bir grup taraftarın bu tezahüratı diğer taraftarların tepkisini topladı.

İŞTE SALDIRI  SONRASI GÖRÜNTÜLER

Yayınlanma Tarihi:17:46,