SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“İlk yarı çok dengeli bir şekilde geçti. Bizim adımıza olumlu yönü daha fazlaydı. Yüksek top kayıpları oyun disiplinini bozdu, rakibe arka arkaya pozisyonlar verdik”

YÜKSEK TOP KAYIPLARI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbolcularının aşırı kazanma arzusundan dolayı ikinci yarıda oyun disiplinini kaybettiğini söyledi. Takımın yeteri kadar enerji topladığına dikkat çeken Kocaman, “İlk yarı çok dengeli bir şekilde geçti. Bizim adımıza olumlu yönü daha fazlaydı. Ama 60 dakikadan sonra kendi adımıza dengemizi yitirdik. Ortam rakibin istediği oyuna büründü. Yüksek top kayıpları ve oyun disiplininin bozulmasıyla rakibe arka arkaya gol pozisyonu verdik, rakip de golü buldu” diye konuştu.

REAKSİYON GÖSTERDİLER

Geriye düştükten sonra ortaya konulan tablonun ve elde edilen bir puanın ileriki dönemde önemli bir kazanç olarak ortaya çıkacağını vurgulayan Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü: “Oyuncunun reaksiyon göstermesi önemliydi. Maçın berabere bitmesi normal ama aynı zamanda anormal de. Çünkü iki takım da net pozisyonlara girdi. Bu onbiri zor bir araya getirdiğimiz için bozmuyorum. Arka arkaya oynadılar ve bir hayli hırpalandıklarını biliyorum. Devre arasına kadar takımın iskelet onbirini bu şekilde götürmek istiyorum.”

DEPLASMAN FOBİSİ YOK

Galatasaray'ın puan kaybetmesinin takımı olumlu yönde etkilemesi gerektiğini savunan tecrübeli teknik adam, “Acaba yüzde 1 de olsa bir rehavet duygusu yaratıyor mu tartışılabilir ancak etkilerse olumlu yönde etkiler diye düşünüyorum. Deplasman fobisi olduğunu kabul etmiyorum. Ben dönemsel olduğunu düşünüyorum. İkinci yarıda bu takım hem atletik hem fiziksel olarak çok kolay bir refleks veriyor. Kaybedebilirdik, çok rahat kazanabilirdik. Net pozisyonlar vardı. Daha az pozisyon vermeliyiz” dedi.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:21:52,