SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig takımlarından West Bromwich Albion’ın savunma oyuncusu Liam Ridgewell’ın bir fotosu, WBA taraftarlarının tepkisini çekmişti.

Ridgewell, fotoda bir klozetin başında ve hem elinde olan hem de yerlere saçılmış 20 sterlinlere tuvalet kağıdı muamelesi yapıyor halde görüntülenmişti.
İngiliz basını ve taraftarlardan büyük baskı gören Ridgell, bu konuda The Sun gazetesine bir açıklama yaptı. Fotoğrafın 8 ay önce çekildiğini belirten Ridgewell, İngiltere’deki futbolseverlerden ve özellikle taraftarlarından özür dilediğini söyledi.
Ridgewell yaptığı açıklamada; “Fotoğraf benim evimde çekildi. Amacım tamamen şaka yapmaktı. Orada görünen paraları bir arkadaşımla girdiğim iddiadan kazanmıştım. Bu fotoğraf özeldi ve arkadaşlar arasındaydı ama şimdi maalesef gazetelere yansıdı. Nasıl göründüğünü biliyorum. Herhangi bir amacını aşan durum varsa özür diliyorum.” dedi.
11 ay önce West Bromwich’e transfer olan ve iddiadan 1000 pound kazandığını, fotoğrafta da bunların göründüğünü belirten 28 yaşındaki oyuncu, futbolcuların her zaman biraz kibirli göründüğünü ancak kendisinin böyle olmadığını söyleyerek sözlerine son verdi.