SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA’de Miami Heat ile San Antonio Spurs arasında oynanan mücadelede 4 as oyuncusu olan Tim Duncan, Manu Ginobili, Tony Parker ve Day Green’i Miami deplasmanına getirmeyen Spurs’e NBA 250 bin dolar ceza kesti. Yapılan açıklamada Spurs’un bu hareketinin NBA sezon ilkelerine aykırı olduğu belirtildi.

David Stern, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Spurs 4 as oyuncusunu Miami deplasmanına götürmedi. Takım ayrıca bunu Miami Heat’ten, lig görevlilerinden ve medyadan habersiz olarak yaptı. Spurs’ün bu yaptığı şeyin ligi ve taraftarları küçük düşürdüğüne inanıyorum” diye konuştu.

San Antonio’nun 105-100 kaybettiği mücadelede, koç Greg Popovich kararını şu şekilde savunmuştu:

“Herkes sezon içinde bazı kararlar almak zorundadır. Biz bu ay 11 deplasman maçı oynayacağız. Biri 8 günlük diğeri 10 günlük olmak üzere yolculuk yapacağız. Bence onları bu durumda oynatmak haksızlık olurdu.”

“Belki bu, cumartesi günü Memphis ile oynayacağımız mücadelede ayakta kalmamıza sebep olur. Biliyoruz ki, uzun bir yolculuktan dönünce önünüzdeki maçlar hep zor olur. Memphis ligin en iyi takımlarından biri. Bu, bizim 5 gecede oynayacağımız 4 maçtan daha önemli.”

“İnsanlardan yaptığım şey yüzünden mektuplar alıyorum ve onları anlıyorum. 6 yaşındaki kızımı ya da oğlumu maça götürseydim, onun herkesi görmesini isterdim. Onlar oynamasaydı hayal kırklığına uğrardım. Umarım onlarda benim durumumu anlarlar.”